PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 23 wrz 2021, o 02:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Czy chciałbyś wraz ze swoim partnerem wychowywać dziecko?
Czas głosowania minął 23 sie 2011, o 14:26
Tak 50%  50%  [ 6 ]
Nie 50%  50%  [ 6 ]
Liczba głosów : 12
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 24 cze 2011, o 14:26 
Newbie

W najnowszym numerze Newsweeka można przeczytać wywiad z prof. Bogdanem Wojciszke na temat wpływu wychowania dziecka przez pary homoseksualne na jego rozwój. Prof. powołując się na dane badań naukowych twierdzi, że brak jakichkolwiek przeciwwskazań by pary homoseksualne mogły adoptować dziecko.
Ja osobiście nigdy nie odczuwałem potrzeby posiadania potomstwa, bądź też potrzeby adopcji dziecka. Ponieważ ostatnio dosyć głośno o prawie do adopcji przez gejów i lesbijki, zastanawiam się czy faktycznie tak wiele osób odczuwa taką potrzebę. Czy to przychodzi z wiekiem? Jak to jest w waszym przypadku?

Załączniki:
b49da937e4c84ee79f612797e56c54ac_covb.jpg
b49da937e4c84ee79f612797e56c54ac_covb.jpg [ 26.54 KiB | Przeglądany 1700 razy ]

Nieprzeczytany post: 24 cze 2011, o 14:43 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Mam wrażenie, że ogórki w tym sezonie są wyłącznie tęczowe...
Ad rem. nie wiem czy przychodzi - najwyraźniej mimo przekroczenia 0x20 lat jakoś jeszcze na mnie nie przyszło. I choć jestem od dawna ulubionym przyszywanym wujkiem wielu mocno nieletnich istot płci niewieściej, w druga stronę jakoś ta sympatia nie działa, ani tym bardziej nie budzą się we mnie odruchy ojcowskie.

Nieprzeczytany post: 24 cze 2011, o 17:03 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Na temat tego artykułu wypowiadał się niejaki Tomasz T. :D
A wracając do rzeczy, wydaje mi się, że patrzenie na adopcję/związki partnerskie/małżeństwa/cokolwiek innego w systemie prawnym wyłącznie przez pryzmat własnych potrzeb nie jest w porządku. Uważam, że nawet gdyby osób LGBT, pragnących zawrzeć ślub czy adoptować dziecko (cudze czy też jednego z partnerów), była w zdecydowanej mniejszości, nie należy im tego uniemożliwiać na zasadzie ja nie potrzebuję/nie chcę, to oni też nie. W końcu prawny zapis o np. adopcji przez pary jednopłciowe jest możliwością, a nie przymusem.
Osobiście nie jestem na razie zainteresowany jakimkolwiek potomstwem, ale niczego nie mogę wykluczyć. ;)

Nieprzeczytany post: 24 cze 2011, o 19:32 
Mistrz
Awatar użytkownika

Ja mimo 20 lat chciałbym mieć dziecko/dzieci. Nie teraz jeszcze oczywiście ale w przyszłości jak najbardziej.

Nieprzeczytany post: 24 cze 2011, o 20:04 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Dużo gejów chce mieć dzieci i dla wielu jest to jeden z głównych problemów bycia homo.
Ciekaw jestem czy mimo mojej niechęci do dzieci, dla którychś z nich byłbym "ulubionym" wujkiem. Nie spodziewam się.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 26 cze 2011, o 07:38 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Ja, podobnie jak rav, chciałbym mieć dzieci w tak zwanej przyszłości, chociaż sądzę, że gdybym już niedługo miał ku temu możliwość to bym z niej skorzystał.

Nieprzeczytany post: 26 cze 2011, o 08:51 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Ja kiedyś bardzo chciałem mieć dziecko. Obecnie mój styl życia trochę to wyklucza, ale jeśli była by taka możliwość, to być może w przyszłości, jakbym znalazł tego jedynego, to z takiej opcji bym pewnie chętnie skorzystał. Taka mała istotka, która jest od Ciebie całkowicie zależna i obdarza Cię bezwarunkową miłością, jest czymś niesamowitym. Brak możliwości adopcji jest moim zdaniem dużo większą krzywdą dla lgbtq niż brak związków partnerskich.

Nieprzeczytany post: 26 cze 2011, o 09:11 

Pomijając kwestię tego, że o możliwości adopcji dzieci przez pary homo można będzie myśleć dopiero po ustanowieniu związków partnerskich, to muszę powiedzieć, że w tym momencie myślicie niestety o sobie, a nie o dziecku. Czy zdajecie sobie sprawę z tego co takie dziecko będzie przechodzić w szkole ? Czy zdajecie sobie sprawę, że takie dziecko będzie wyśmiewane i poniżane przez rówieśników z powodu posiadania dwóch ojców / matek ? Nasze społeczeństwo nie jest na to gotowe i w związku z tym jestem przeciwny posiadaniu dzieci przez pary homo, z myślą właśnie o dobru dziecka - a to jest najważniejsze. W obecnej chwili Polacy są zbyt nietolerancyjni, ale widać wyraźny postęp na przestrzeni ostatnich lat.

Nieprzeczytany post: 26 cze 2011, o 11:45 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Dzieci wyśmiewane są w szkole i tak. Za moich czasów jakaś 1/3 chłopaków i 1/4 dziewczyn była regularnie wyśmiewana w klasie w podstawówce za różne rzeczy. Za głupie imię, za niski wzrost, za okulary, za małą masę, za dużą masę, za brak chrztu, za głupi plecak, za niewiedzę na jakiś temat, za dobre oceny, za złe wyniki na lekcjach W-Fu, za miejsce zamieszkania, czy też za jakieś głupie powiedzenie, którego nauczyli dziecko rodzice. Co więcej, nawet jeśli któryś z tych powodów jest tymczasowy, to niektóre z nich były pamiętane i stąd te 1/3 chłopaków i 1/4 dziewczyn była wyśmiewana latami. Do tego mogą być jeszcze wyśmiewane za kolor skóry, biedę, pochodzenie. Jak dla mnie - dziecko z homo-rodzicami będzie wyśmiewane, ale po jakimś czasie dzieciaki się do tego przyzwyczają i choć będą traktowały to nadal jako powód do wyśmiewania, to jak kupisz swojemu dziecku iPhone, to nagle połowa z nich stanie się najlepszymi przyjaciółmi Twojego dziecka.
Może to głupie rozwiązanie, ale w ogóle to warto by było pamiętać, że posiadanie dzieci to duży wydatek. Nie tylko dlatego, że trzeba je utrzymać i zachować w zdrowiu, ale też dlatego że jeśli chce się by dziecko nie było wyśmiewane, trzeba je wyposażać w liczne gadżety i zabawki, które mogą nam się wydawać zupełnie absurdalne. Inaczej dzieci i tak będą wyśmiewane.
M.in. z powyższych powodów uważam, że nie należy się zbytnio przejmować tym, że jeśli dziecko będzie miało homo-rodziców, to będzie wyśmiewane.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 26 cze 2011, o 12:26 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
moim zdaniem wprowadzenie adopcji to przede wszystkim myślenie o dziecku. bo w obecnej sytuacji (gdy tylko jeden z opiekunów ma prawa rodzicielskie, albo wręcz żaden, jeśli np. dziecko nie jest biologicznym potomkiem któregoś z partnerów a powiedzmy zostało adoptowane zagranicą przez małżeństwo a. osoby pozostające w związku partnerskim) to ono nie może się czuć bezpiecznie i będzie miało b. utrudnione życie. to chodzi przecież o takie kwestie jak posłanie dziecka do szkoły albo zapisanie i wizyta u lekarza, czy leczenie w szpitalu - to wszystko są rzeczy, które wymagają zgody i obecności osoby posiadającej prawa rodzicielskie. no i jeszcze zostaje sytuacja gdy rodzic np. zapada na zdrowiu albo umiera, no i wtedy pewnie zostanie wzięte do domu dziecka albo trafi do dalszej rodziny, gdyż jego faktyczny opiekun nie jest za takowego w świetle prawa uznawany.

co do kwestii wyśmiewania to się zgadzam w znacznej mierze z Chłopcem. to jest moim zdaniem totalnie stereotypowe myślenie. za tym ciężko trafić, czym dzieci się kierują. a skąd w ogóle pewność, że akurat to akurat dziecko pary homo będzie prześladowane a nie np. samo zostanie prześladowcą? taka sytuacja też przecież może mieć miejsce. to często przywoływany argument przeciw adopcji, sam myślałem kiedyś podobnie jak nowy, ale okazało się, że to w ogóle nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości i wynika z uprzedzeń.

Nieprzeczytany post: 28 lip 2011, o 16:20 
Awatar użytkownika

nowy pisze:
...takie dziecko będzie wyśmiewane i poniżane przez rówieśników z powodu posiadania dwóch ojców / matek...

Ostatnimi czasy poznałem kobietę która mieszka ze swymi biologicznymi dziećmi i partnerką od jakiegoś czasu(coś koło 2 lat). Mieszkają na Pradze, chodzą całą rodziną na spacery, widać że są parą ze swoimi dziećmi. Z tego co mówiła nie mają problemów z racji homoseksualnej rodziny, ani dzieci ani też one.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]