PWGay
http://pwgay.vipserv.org/

[Stołek]Warszawa walczy z selekcją w klubach
http://pwgay.vipserv.org/viewtopic.php?f=16&t=2809
Strona 1 z 1

Autor:  cysiek [ 10 wrz 2010, o 13:24 ]
Tytuł:  [Stołek]Warszawa walczy z selekcją w klubach

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... _dosc.html

Cytuj:
[...] - Zakaz selekcji spowodowałby zmianę garnituru gości - ocenia Andrzej Pajdowski, współwłaściciel klubu MonoBar (działa w lokalu prywatnym). - To bez sensu. Wynajmuję lokal i to ja decyduję, kogo wpuszczę, a kogo nie.

Urzędnicy uważają inaczej, dlatego też teraz w każdej nowo podpisywanej umowie najmu pojawi się zastrzeżenie, że w przypadku działalności kulturalnej, gastronomicznej i rozrywkowej "dostęp do usług oferowanych w lokalu nie może być ograniczony na podstawie nieokreślonych, uznaniowych kryteriów wprowadzanych przez najemcę - tzw. selekcji".

Ten zapis będzie też wpisywany do starych, obowiązujących umów, gdy np. najemca przyjdzie do urzędu po zgodę na przedłużenie umowy albo na podnajem. A ci, którzy wynajmują lokale od miasta za niższy czynsz (ze względu np. na działalność kulturalną), mogą się spodziewać wezwania do zaprzestania selekcji pod groźbą rozwiązania umowy najmu[...]

Autor:  Makaron [ 13 wrz 2010, o 10:08 ]
Tytuł:  Re: [Stołek]Warszawa walczy z selekcją w klubach

Jestem przeciwnikiem selekcji uznaniowej na zasadzie 'nie wejdziesz, bo nie'. Jedyna dopuszczalna selekcja powinna dotyczyć bezpieczeństwa bawiących się oraz stroju w przypadku imprez klimatycznych.

Uważam jednak, że wynajmujący od miasta lokal najemca i inwestujący w niego powinien mieć prawo swobodnego doboru gości, o ile nie pobiera od miasta żadnych dotacji na działalność ww. lokalu. W pojęciu dotacji mieści się także 'niższy czynsz ze względu na działalność kulturalną'.

Tak na marginesie dodam, że selekcja na zasadzie 'siedzi ciota i ocenia jakość ciuchów' jest dla mnie jakąś chorą polską metodą podniesienia sobie poczucia własnej wartości.
Przez kilka lat w A'damie nie spotkałem się z selekcją (=albo jej nie zauważyłem, bo jestem taki modny, cool i odjazdowy, że wpuszczano mnie wszędzie).

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/