PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 21 wrz 2020, o 12:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 21 sie 2010, o 15:04 
Mistrz
Awatar użytkownika

Palikot kilka dni temu ogłosił zwołanie kongresu Ruchu Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". Według "Wprost", już złożył w sądzie wniosek o rejestrację stowarzyszenia. Przymierza się też do powołania zespołu parlamentarnego. Podczas kongresu, który ma się odbyć 2 października w Warszawie chce też przyjąć deklarację ideową, w której zamierza wytoczyć swoje najcięższe armaty: eutanazję, legalizację związków partnerskich, zniesienie kar za obrazę prezydenta i uczucia religijne, podatek liniowy, parytety, edukację seksualną w szkołach i in vitro.

- Ostateczną decyzję podejmie kongres, ale ja widzę katalog tematów właśnie tak - powiedział gazecie Palikot. Do udziału w imprezie zgłosiło się już podobno pięć tysięcy chętnych.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... _2011.html

Przyznam, że z pewną nadzieją patrze na to, może w końcu jakieś wiarygodne i bliskie ideowo ugrupowanie?

Nieprzeczytany post: 21 sie 2010, o 16:05 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
mnemosyne pisze:
Przyznam, że z pewną nadzieją patrze na to, może w końcu jakieś wiarygodne i bliskie ideowo ugrupowanie?

bzdura. Palikot to homofob, ktotry pogrywa kwestia homo, zeby narobic szumu wokol swojej osoby. przypominam sytuacje, jak zarzucal homoseksualizm Kaczynskiemu - czyniac z tego zarzut, zeby go zdyskredytowac.

Nieprzeczytany post: 22 sie 2010, o 00:45 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
mnemosyne pisze:

bzdura. Palikot to homofob, ktotry pogrywa kwestia homo, zeby narobic szumu wokol swojej osoby. przypominam sytuacje, jak zarzucal homoseksualizm Kaczynskiemu - czyniac z tego zarzut, zeby go zdyskredytowac.

A nie chodziło o wytknięcie dwulicowości (skądinąd w stylu wyjątkowo bliskim Palikotowi)?

Może Tusk bawi się w Putina i, sterując tym procesem, próbuje zbudować posłuszną sobie lewicową partię? Palikot miałby sobie Sprawiedliwą Rosję-bis, a Tusk by wodzował Jednej Rosji-bis? W przeciwnym wypadku Palikota już sto lat temu by z Platformy wywalili...

Nieprzeczytany post: 23 sie 2010, o 09:33 
Mistrz
Awatar użytkownika

Smith pisze:
A nie chodziło o wytknięcie dwulicowości (skądinąd w stylu wyjątkowo bliskim Palikotowi)?

Też mi się tak zdaje, że o to chodziło.

Smith pisze:

Może Tusk bawi się w Putina i, sterując tym procesem, próbuje zbudować posłuszną sobie lewicową partię? Palikot miałby sobie Sprawiedliwą Rosję-bis, a Tusk by wodzował Jednej Rosji-bis? W przeciwnym wypadku Palikota już sto lat temu by z Platformy wywalili...

W sumie, jak się tak zastanowić, to niewykluczone.

Nieprzeczytany post: 24 sie 2010, o 14:40 
Mistrz
Awatar użytkownika

"Poseł PO Janusz Palikot zapowiedział powołanie parlamentarnego zespołu "Nowoczesna Polska". W październiku kongres zakładanego przez niego stowarzyszenia przyjąć ma deklarację ideową. Palikot - jak mówi - nie chce, by przystępowały do niego osoby z PO."

http://wiadomosci.onet.pl/2213412,11,pa ... ,item.html

I okazuje się, że moze chodzić tylko o wyciąganie ludzi z innych partii, żeby stworzyć partię satelicką względem PO, która tylko zabierze głosy lewicy nie mając zamiaru niczego tak naprawdę zmienić...
Zobaczymy...

Nieprzeczytany post: 25 sie 2010, o 16:28 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Kiedyś miałem nieustalone zdanie na temat Pana Palikota, ale jak zobaczyłem go jak żart prezentera odebrał na poważnie i dosyć makabrycznie, to go znielubiłem. Wcześniej nie widziałem go w tv, tylko słyszałem o tym jak macha członkami i różne rzeczy gada, więc myślałem sobie że on taki zabawny i wyluzowany. A tu się okazało, że wiele z tego co robi, robi na poważnie i to w taki nieprzyjemny sposób.
Nie wiem czy ma plan zdobycia głosów lewicy i podporządkowania ich PO - może i tak. A że ja jestem prawie zupełnie nielewicowy, to dążąc w tę stronę mojego głosu nie zdobędzie. Choć warto zauważyć, że wymieniony podatek liniowy to raczej coś dla prawicy niż lewicy.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 6 paź 2010, o 22:47 
Rusałka
Awatar użytkownika

Pod przedstawionymi przez Palikota postulatami chętnie się podpiszę. Niestety część z nich jest raczej nierealna do zrealizowania (ot choćby "darmowa antykoncepcja" czy "likwidacja senatu"). Na razie nie wiadomo jeszcze nic o poglądach na gospodarkę - a jest to też bardzo istotna sprawa, zwłaszcza w czasach (post?)kryzysu. Jest spora obietnica ale na ten czas za mało konkretów. Podano sporo ogólników ale bez propozycji konkretnych rozwiązań. Być może z czasem konkretne projekty rozwiązania przedstawionych jak i jeszcze nie poruszonych (gospodarka) zagadnień się pojawią. Na razie daję im czas na rozbieg.

Łyżką dziegciu w tym wszystkim jest działalność wydawnicza Palikota i homofobiczny tygodnik OZON który mimo udziału w redakcji Sławomira Sierakowskiego lokalizowałby się dzisiaj jako PISowskie pismo (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozon_%28tygodnik%29 )

Nieprzeczytany post: 7 paź 2010, o 20:36 
Mistrz-Magik ;)

Według mnie postulaty jak najbardziej na miejscu i na partię z takimi poglądami czekałem. Natomiast mam pewne obawy.
Po pierwsze parytety! Byłem na kongresie Palikota i feministki pod koniec zupełnie go zdominowały i wykrzykiwały swoje projekty. Widać Palikot chciał zebrać jak najwięcej różnych środowisk obok siebie: homoseksualistów, antyklerykałów i feministek. A jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego bo nie każdy za wszystkim optuje (vide mój pogląd na parytety).
Po drugie nic, a nic nie wiadomo o gospodarce w wizji tego stowarzyszenia, a to jest ogromnie ważne! Sądząc po postulatach Palikota trzeba będzie przy gigantycznej dziurze budżetowej wydać miliony na postulaty np. feministek. Jak mówiła prof. Środa trzeba wybudować mnóstwo żłobków. Zgadzam się z tym, że trzeba, ale pytam za co?

Nieprzeczytany post: 7 paź 2010, o 22:31 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Król pik pisze:
Według mnie postulaty jak najbardziej na miejscu i na partię z takimi poglądami czekałem. Natomiast mam pewne obawy.
Po pierwsze parytety! Byłem na kongresie Palikota i feministki pod koniec zupełnie go zdominowały i wykrzykiwały swoje projekty. Widać Palikot chciał zebrać jak najwięcej różnych środowisk obok siebie: homoseksualistów, antyklerykałów i feministek. A jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego bo nie każdy za wszystkim optuje (vide mój pogląd na parytety).
Po drugie nic, a nic nie wiadomo o gospodarce w wizji tego stowarzyszenia, a to jest ogromnie ważne! Sądząc po postulatach Palikota trzeba będzie przy gigantycznej dziurze budżetowej wydać miliony na postulaty np. feministek. Jak mówiła prof. Środa trzeba wybudować mnóstwo żłobków. Zgadzam się z tym, że trzeba, ale pytam za co?

Niestety, w partii politycznej trzeba iść na kompromis w niektórych sprawach. Nie ma dwóch osób o identycznych poglądach ;)

Nieprzeczytany post: 8 paź 2010, o 01:08 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
Król pik pisze:
Zgadzam się z tym, że trzeba, ale pytam za co?

mozna np. zlikwidowac wojsko i ministerstwa i kopalnie do kotrych trzeba doplacac i przestac placic gornikom i rolnikom. imho to w pl sa pieniadze, tylko wiekszosc przezera rozbudowana biurokracja i aparat wladzy. po co np. w Warszawie paruset radych, skoro np. w Los Angeles alo Tokio jest ich po kilku?

Nieprzeczytany post: 8 paź 2010, o 10:18 
Chłopiec
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
Król pik pisze:
Zgadzam się z tym, że trzeba, ale pytam za co?

mozna np. zlikwidowac wojsko i ministerstwa i kopalnie do kotrych trzeba doplacac i przestac placic gornikom i rolnikom. imho to w pl sa pieniadze, tylko wiekszosc przezera rozbudowana biurokracja i aparat wladzy. po co np. w Warszawie paruset radych, skoro np. w Los Angeles alo Tokio jest ich po kilku?

Jak się dobuduje mnóstwo państwowych żłobków w Warszawie, to będzie to świetny argument by przybyło radnych, bo ktoś musi tymi żłobkami zacząć zarządzać.
Ja wiem, że można powiedzieć, że wcale nie musi, bo wcale nie ma takiej potrzeby. Faktycznie chyba nie ma takiej potrzeby, ale to nie zmienia faktu, że w takich sytuacjach liczba urzędników się zwiększa. Tak samo jak dojrzałe jabłko spada na ziemię.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 8 paź 2010, o 13:30 
Rusałka
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Jak się dobuduje mnóstwo państwowych żłobków w Warszawie, to będzie to świetny argument by przybyło radnych, bo ktoś musi tymi żłobkami zacząć zarządzać.

No wiesz, widziałeś radnego który zarządzał żłobkiem? :shock:
Król pik pisze:

To jak ja! :D
Król pik pisze:
Po drugie nic, a nic nie wiadomo o gospodarce w wizji tego stowarzyszenia, a to jest ogromnie ważne!

No, trochę jednak wiadomo sądząc po poprzednim zajęciu Palikota - komisja Przyjazne Państwo...
Król pik pisze:
Sądząc po postulatach Palikota trzeba będzie przy gigantycznej dziurze budżetowej wydać miliony na postulaty np. feministek. Jak mówiła prof. Środa trzeba wybudować mnóstwo żłobków. Zgadzam się z tym, że trzeba, ale pytam za co?

1. Miliony to bardzo niedużo. W skali deficytu budżetowego.
2. Niewielkim kosztem można zrealizować całkiem sporo postulatów feministek. O gejach nie wspominając.
3. Sądzę, że akurat żłobki by się opłaciły. Przecież oddaje się dziecko do żłobka żeby iść do pracy...

Nieprzeczytany post: 8 paź 2010, o 14:24 
Mistrz-Magik ;)

Tak tylko czy nasz kraj nie potrzebuje najpierw jakiegoś sensownego "kopa napędowego", a dopiero potem może zwiększać socjal? Jasne, hasła równości i dobrobytu są według mnie bardzo kuszące, ale trzeba sobie najpierw na ten dobrobyt zapracować. Bo jeśli nadal będziemy wydawali mnóstwo kasy na te rzeczy to skąd wziąć kasę na popchnięcie wszystkiego do przodu?
Cytuj:
No, trochę jednak wiadomo sądząc po poprzednim zajęciu Palikota - komisja Przyjazne Państwo...
Według mnie wypadła kiepsko. Palikot ma bardzo dużo pieniędzy i mam wrażenie, że polityka to jego prywatna rozrywka. Wystarczy przypomnieć sobie, że nie minęło tak sporo czasu kiedy działał w Ozonie i był antygejowskim konserwatystą. Minął rok i znudzony poseł Przyjazne Państwo przyciszył.
Cytuj:
2. Niewielkim kosztem można zrealizować całkiem sporo postulatów feministek. O gejach nie wspominając.

Hmm, trochę mało klarownie wyjaśniłem. Feministki według mnie będą gwoździem do trumny tego stowarzyszenia, skoro na kongresie podniosły ogromny taraban nad tym, że w logo stowarzyszenia jest mężczyzna, a nie kobieta. Co do zacytowanej wypowiedzi: no cóż... apetyt rośnie w miarę jedzenia. To co się da wprowadzić małym kosztem powinno być już wprowadzone bez względu na kwestię moralną środowisk konserwatywnych, a to co wymaga większego nakładu pieniędzy powinno poczekać jeszcze trochę.
Cytuj:
przestac placic gornikom i rolnikom.

Nie przejdzie. Poza tym rolnicy dostają ogromne dofinansowania z UE, więc ta sprawa też OBECNIE inaczej wygląda.

Cytuj:
Niestety, w partii politycznej trzeba iść na kompromis w niektórych sprawach. Nie ma dwóch osób o identycznych poglądach ;)

Oczywiście, że tak. Dlatego nie skreśliłem stowarzyszenia już na wstępie tylko czekam na rozwój wydarzeń i jakieś większe info na temat gospodarki ;-)

Nieprzeczytany post: 8 paź 2010, o 17:03 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Solaris pisze:
Chlopiec pisze:
No wiesz, widziałeś radnego który zarządzał żłobkiem? :shock:

Jak zapytac radnych, to potwierdza, ze zarzadzaja i to nie tylko zlobkami, ale i wszelkimi szkolami, licznymi obiektami sportowymi, bibliotekami, itp. Oczywiscie nie zarzadzaja bezposrednio, tylko posrednio poprzez caly lancuch. Znalem osobiscie (nie tylko jako klient ale i jako dorosly czlowiek) osoby, ktore administrowaly szkolami prosto z ramienia miasta. A wzrost liczby urzednikow poprzez wzrost liczby instytucji ktorymi trzeba zarzadzac jest swietnym argumentem do zwiekszenia liczby radnych. W koncu przybywa im pracy - trzeba wiecej decyzji podejmowac i przegladac wiecej materialow przed glosowaniami. A nawet jesli dla Ciebie to nie jest dobry argument, to wystarcza ze jest dobry dla tych, ktorzy decyduja o zwiekszeniu (lub nie zmniejszeniu)liczby radnych.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 11 paź 2010, o 07:40 
Rusałka
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Jak zapytac radnych, to potwierdza, ze zarzadzaja i to nie tylko zlobkami, ale i wszelkimi szkolami, licznymi obiektami sportowymi, bibliotekami, itp. Oczywiscie nie zarzadzaja bezposrednio, tylko posrednio poprzez caly lancuch.

Jakoś wątpię. To by było krótkowzroczne z ich strony :-)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]