PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 23 wrz 2020, o 21:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 21 sie 2010, o 17:53 
Mistrz-Magik ;)

juz sie nie zloszczę;d jeszcze nabawie się zmarszczek :hahaha: :hahaha: :hahaha: :devil:

Nieprzeczytany post: 26 sie 2010, o 09:21 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Po kolei:
Nie ma co oczekiwać, że na pewno kebab będzie zupełnie czyściutki, choć można mieć nadzieję i starać się by tak faktycznie było (na tyle na ile ma się wpływ). Kebab robią często ludzie, w których kulturze podawanie jedzonka przyrządzonego błyszczącymi od czystości narzędziami na bielutkich talerzach wcale nie jest najważniejsze. Możecie uznać że to przemawia mój rasizm, ale ja wcale nie uznaję tego za coś złego. Bywałem w krajach, w których nikt nie przejmuje się tym jakie owady wpełzną człowiekowi na talerz do jedzonka i z konieczności przyzwyczaiłem się, żeby się nie brzydzić takiego jedzenia. Warto też dodać, że zwiększanie kontroli zawsze powoduje wzrost cen - a w przypadku kebabów, gdzie dotąd wiele z nich przechowywano w bardzo złych, ale i tanich warunkach, wzrost ten będzie jeszcze większy. I wtedy kebab straci swoją poważną zaletę, jaką jest niska cena.

Po drugie - jak to jest, że hurtownia mięsa może być nielegalna? Co to było - mięso z nosorożców? Hurtowa sprzedaż czegokolwiek, czego sprzedaż jest dopuszczalna nie powinna być nielegalna.

Jeśli w żyłach Pumy płynie matematyka i ma on problemy z ortografią (tak jak zazwyczaj tzw. humaniści mają problemy z matematyką) to polecam stosowanie sprawdzania pisowni - w nowych firefoksach działa to bardzo dobrze. Wtedy trudno będzie poprzez forum zauważyć, że nie wiesz jak co się pisze.
Jeśli matematyka to kochanka Pumy, to chyba powinienem umówić się z nią i z Pumą na seks grupowy. :P

Mnemosyne: Jeśli nie jesz tylu rzeczy bo nie są "FIT", to tracisz bardzo dużo przyjemności (którą być może wybierasz w przypadku innych niezdrowych form życia). Co prawda podobno jest tak, że zmysł smaku człowieka można sobie w miarę szybko przestawić tak by smakowały tylko te zdrowe rzeczy, ale nie wierzę, żeby wtedy wciąż nie odczuwać przyjemności z jedzenia rzeczy które zawierają substancje dobrze przechowujące lub wzmacniające smak. Ja nie umiem i nie chcę rezygnować z przyjemności jedzenia rzeczy niezdrowych a smacznych. Mogę co najwyżej to ograniczyć, bo przecież generalnie nie lubię jeść.

Makaronie - zasady ortografii, oprócz tego że zawierają wyjątki, których nie da się opisać prostymi regułami, są sztuką samą dla siebie. O ile zasady matematyczne przydają się w przeróżnych dziedzinach życia (choć nie każdy umie je stosować), to zasady ortografii tylko w trakcie pisania czegoś. Gramatyka już jest bardziej przydatna, bo czasami trzeba ją znać by zrozumieć jakiś tekst - np. prawniczy. Niemniej, uczenie się gramatyki i ortografii w stosunku do uczenia się matematyki to jak uczenie się przez Warszawiaka sieci dróg w Niemczech do uczenia się rozkładu ulic w Warszawie.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 26 sie 2010, o 13:43 
Mistrz-Magik ;)

Chlopiec pisze:
Jeśli w żyłach Pumy płynie matematyka i ma on problemy z ortografią (tak jak zazwyczaj tzw. humaniści mają problemy z matematyką) to polecam stosowanie sprawdzania pisowni - w nowych firefoksach działa to bardzo dobrze. Wtedy trudno będzie poprzez forum zauważyć, że nie wiesz jak co się pisze.
Jeśli matematyka to kochanka Pumy, to chyba powinienem umówić się z nią i z Pumą na seks grupowy. :P
.

Co Ty nie powiesz;> zostałem oświecony ;D łaaaa;D i Kochaniutki, na tyle duży jestem więc wiem co piszę, tylko czasem gafę strzelę ortograficzną;) i wiesz nie bawię się w sex grupowy, ale jeżli Tobię się to podoba to mi tam rybka;) i jakbyś nie zauważył to była taka metafora, znacząca, że moją pasją jest matematyka i z nią wiąże moje jakże wspaniałe i cudowne dalsze życie;) :*

Nieprzeczytany post: 26 sie 2010, o 14:15 
Chłopiec
Awatar użytkownika

puma80a pisze:
Co Ty nie powiesz;> zostałem oświecony ;D łaaaa;D i Kochaniutki, na tyle duży jestem więc wiem co piszę, tylko czasem gafę strzelę ortograficzną;)

No ale właśnie, jakbyś korzystał, to teoretycznie błędy nie powinny się pojawiać, nawet jak już tę "gafę strzelisz ortograficzną". Przynajmniej u mnie to tak działa.

Cytuj:
i wiesz nie bawię się w sex grupowy, ale jeżli Tobię się to podoba to mi tam rybka;) i jakbyś nie zauważył to była taka metafora, znacząca, że moją pasją jest matematyka i z nią wiąże moje jakże wspaniałe i cudowne dalsze życie;) :*
Seks grupowy, w którym dwie strony to ludzie, a trzecia to nauka jest chyba tylko w przenośni grupowy.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 26 sie 2010, o 14:36 
Mistrz-Magik ;)

hmm ostro:D ale ... zgasiłeś mnie Chłopczyku ;D teraz to dobrze peczytałem jaaaa.... hyhy^^ czyli sex Ty i Ja? bo matematyka w mojej głowie gościnnie hmmm w żadnym wypadku;) a tak po za tym to nie podchodzi pod jakieś propozycje matrymonialne, które nie powinny się pojawiać na tym forum;)

ps. od kiedy zauważyłem że Forumowicze niektórzy bardzo zwracają uwagę na błędy ortograficzne, to od tamtej pory wszystko robię co w mojej mocy aby one nie pojawiały się w moich postach;-) więc nie musisz się martwić o mnie ChłopczyQ :* :wink: 8)

a w ramach przeprosin za to, iż niedokładnie przeczytałem Twojego posta to jak będe już w Warszawie, to zapraszam Cię na ciastko z kremem xD

Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, o 14:37 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz

Nieprzeczytany post: 26 sie 2010, o 14:37 
Chłopiec
Awatar użytkownika

puma80a pisze:
hmm ostro:D ale ... zgasiłeś mnie Chłopczyku ;D teraz to dobrze peczytałem jaaaa.... hyhy^^ czyli sex Ty i Ja? bo matematyka w mojej głowie gościnnie hmmm w żadnym wypadku;) a tak po za tym to nie podchodzi pod jakieś propozycje matrymonialne, które nie powinny się pojawiać na tym forum;)

Z mojej strony to oczywiście tylko żart - ci co mnie znają pewnie dobrze o tym wiedzą. Choć uwielbiam koty, to Cię Pumo nawet na oczy nie widziałem (ani na nic innego na co można by było widzieć).

Nie pamiętam czy w regulaminie forum jest zakazane składanie propozycji matrymonialnych ale jeśli nawet tak, to nie jest to bardzo ścisły warunek. Zresztą domyślam się, że bardzo wielu forumowiczów dołączyło do tego forum głównie w celach matrymonialnych. :P

puma80a pisze:
a w ramach przeprosin za to, iż niedokładnie przeczytałem Twojego posta to jak będe już w Warszawie, to zapraszam Cię na ciastko z kremem xD

Ojojoj! Dziękuję! A kiedy będziesz?

A tak poza tym, to ja chyba prawie nigdy nie czepiałem się tu tego, że ktoś napisał coś błędnie ortograficznie. Włączyłem się w ten fragment dyskusji chcąc pokazać, że można sobie poradzić, nawet jak się nie lubi j. polskiego (ja np. nie lubię).

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 26 sie 2010, o 14:43 
Mistrz-Magik ;)

sam sobie teraz zaprzeczyłeś w moim mniemaniu;D bo na początku piszesz że żartujesz, a w drugim akapicie nie zaprzeczasz, że to była propozycja matrymonialna;D którą odrzuciłem;) i wiesz nie znam Cię i nie wiem jak się zachowujesz i ogólnie... dlatego na te ciastko chętnie Cię zabiorę bo jednak chciałbym Cie poznać i nie być gorszym od innych Forumowiczów;D oraz myśle że jesteś nawet Ciekawą i Sympatyczną Osobistością, chodź wszystko wyjdzie w praniu ;-) ale jestem dobrych myśli ;) :* a kiedy będę?? początek wrzesnia na pewno ;) dostaniesz oficjalne zaproszenie odemnie to się dokładnie wszystkiego dowiesz;D

Nieprzeczytany post: 26 sie 2010, o 14:50 
Chłopiec
Awatar użytkownika

puma80a pisze:
sam sobie teraz zaprzeczyłeś w moim mniemaniu;D bo na początku piszesz że żartujesz, a w drugim akapicie nie zaprzeczasz, że to była propozycja matrymonialna;D którą odrzuciłem;)
W drugim akapicie piszę, że na forum takie coś się może zdarzać.

count your blessings now
'fore they're long gone

Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, o 15:06 przez Chlopiec, łącznie zmieniany 1 raz

Nieprzeczytany post: 26 sie 2010, o 14:51 
Mistrz-Magik ;)

może i tak ;-) ale dla mnie to tak zabrzmiało;D wiem... dziwny jestem xD

Nieprzeczytany post: 26 sie 2010, o 23:57 
Newbie
Awatar użytkownika

wracając do tematu - prawdę mówiąc to nie wiem czy to mięso poszło tylko do tych kebabów na dworcu centralnym, czy na całą wwe, ale chyba nie odważę się już nigdy pójść na kebaba gdzieś do podziemi dworca czy do tej budki na rogu dworca :P i tak pewnie myśli wiele osób, co może skutkować tym, że te budki po prostu poupadają... i całe szczęście, może będzie mniej śmierdziało :]

Nieprzeczytany post: 2 wrz 2010, o 17:28 
Wiedźma jak ta lala

Chlopiec pisze:
Makaronie - zasady ortografii, oprócz tego że zawierają wyjątki, których nie da się opisać prostymi regułami, są sztuką samą dla siebie. O ile zasady matematyczne przydają się w przeróżnych dziedzinach życia (choć nie każdy umie je stosować), to zasady ortografii tylko w trakcie pisania czegoś. Gramatyka już jest bardziej przydatna, bo czasami trzeba ją znać by zrozumieć jakiś tekst - np. prawniczy. Niemniej, uczenie się gramatyki i ortografii w stosunku do uczenia się matematyki to jak uczenie się przez Warszawiaka sieci dróg w Niemczech do uczenia się rozkładu ulic w Warszawie.

Właśnie, to jest ciekawe. Wiem, że przecinki mogą decydować o interpretacji przepisów czy o unieważnieniu dokumentu. Czy posługiwanie się np. słowem fzhut zamiast wschód albo zobowionsany zamiast zobowiązany, które czyta się/można czytać w języku polskim tak samo, a przy tym pierwsze warianty nie istnieją w słownikach, również by do tego prowadziło?

Nieprzeczytany post: 3 wrz 2010, o 12:04 
Mistrz
Awatar użytkownika

Surion pisze:
Wiem, że przecinki mogą decydować o interpretacji przepisów czy o unieważnieniu dokumentu. Czy posługiwanie się np. słowem fzhut zamiast wschód albo zobowionsany zamiast zobowiązany, które czyta się/można czytać w języku polskim tak samo, a przy tym pierwsze warianty nie istnieją w słownikach, również by do tego prowadziło?

Jest raczej wątpliwe żeby w przepisach coś takiego się znalazło ;) , ale np. w umowach wydaje się to możliwe, biorąc pod uwagę poziom wykształcenia polskiego społeczeństwa ;)

Zgodnie z treścią art 65 kodeksu cywilnego, "w umowach należy badać, jaki był zgodny zamiar stron i cel umowy, aniżeli opierać się na jej dosłownym brzmieniu" więc z gorszymi jeszcze przypadkami można sobie poradzić ;)

Nieprzeczytany post: 3 wrz 2010, o 15:59 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
a jak jest ze slubowaniem prezydenckim? bo ponoc powiedzial "dobrosc" zamiast "dobro" i teraz nie jest wcale prezydentem. u Obamy tez cos takiego bylo, ze zmienil szyk wyrazow i musial robic powtorke i formalnie do tego czasu nie byl prezydentem.

a zasady sa wazne tka samo jak zapis w matematyce moim zdaniem. tez nie moze byc tak ze w ramach jednej publikacji np. ktos go sobie dowolnie zmienia, bo nikt by nie wiedzial o co chodzi. tak samo zapis jezyka ma jakies okreslone zasady, zeby byl zrozumialy dla uzytkownikow. to sie oczywisnie zmienia, nastepuja uproszczenia, zaporzyczenia, szereg innych zjawisk. ale raczje nie jest tak, ze to ktos dekretuje bo takie ma akurat widzimisie. no i jescze raz podkreslam, ze nie widze jaki mialby byc zwiazek predylekcji do matematyki i nieumiejetnosci poslugiwania się językiem. jak sie uczycie jezyka obcego, to tez uwazacie ze nie ma znaczenia prawidłowa pisownia? a co jak skończycie studia i będziecie pracować i puścicie do jakiegoś ważnego kontrahenta pismo z babolami? jaka on potem bedzie mial opinie o tej firmie i jej pracownikach? albo jak beda jakies bledy jezykowe w dajmy na to specyfikacji, to moze wrecz do jakichs nieporozumien doprowadzic i miec powazne skutki. juz nie wspominam, ze nawet jak ktos sie skupia na karierze naukowej i pusci gdzis publikacje z razacymi bledami, to jest to straszliwa kicha.

Nieprzeczytany post: 3 wrz 2010, o 16:06 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
a jak jest ze slubowaniem prezydenckim? bo ponoc powiedzial "dobrosc" zamiast "dobro" i teraz nie jest wcale prezydentem. u Obamy tez cos takiego bylo, ze zmienil szyk wyrazow i musial robic powtorke i formalnie do tego czasu nie byl prezydentem.

:byodood:
nie no naprawdę, cóż za karygodny błąd... a co to, zaprzysiężenie to magiczne zaklęcie? jak się źle wypowie, czar nie zadziała :hahaha:

Nieprzeczytany post: 3 wrz 2010, o 16:14 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
Quarrel pisze:
nie no naprawdę, cóż za karygodny błąd... a co to, zaprzysiężenie to magiczne zaklęcie? jak się źle wypowie, czar nie zadziała :hahaha:

no tak twierdza. inna sprawa, ze Kaczynski tez zle powiedzial i wtedy nie twierdzili.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]