PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 23 wrz 2020, o 22:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 27 lip 2010, o 13:37 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

http://www.homiki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=4053

Cytuj:
A tak na poważnie. Skoro nie taka ma być ta parada, to jaka? Jaka powinna być, żeby ci geje bez piórek w dupie ruszyli te dupy i zjawili się na niej? To pytanie, które stawiam wszystkim czytającym te słowa, bo odpowiedź mnie interesuje. Czy ma być na niej muzyka? Czy mają być platformy? Czy mają być jakieś banery? Czy pochód ma iść w milczeniu, czy coś skandować? Jaka ma być trasa? I – co najważniejsze – kto ma w niej iść? Skoro nie przegięte cioty, które „źle służą wizerunkowi” geja w społeczeństwie, to kto? I co zrobić z tymi przegiętasami, którzy jednak mają ochotę iść i walczyć o swoje prawa? Namówić do ubrania się „normalnie” i „normalnego zachowania”? Czy namówić ich, żeby mieli inną, swoją paradę?

Cytuj:
Nie wiem jak wy, ale ja z przegiętych ciot jestem dumna. Że nie są szare, że mają odwagę, że się nie obawiają o to, co inni powiedzą. A że będą gadać, wiadomo. Nie chcę być wśród tych, którzy są tacy sami. Wolę różnorodność, bo traktuję ją jako emanację wolności. Jasne, jestem realistką i wiem, że różnorodność w środowisku LGBTQ nie ułatwia walki o akceptację. Jeśli jednak nie chcemy powielać mechanizmu, który nas dotyka ze strony heterowiększości – mechanizmu wykluczenia – musimy akceptować to, że jesteśmy różni. Jeśli chcemy tworzyć „nieheteroseksualną mniejszość”, to nie wyłączajmy z niej nikogo. Bo ważniejsze – jak sądzę – od szybkiego załatwienia jakiś spraw dla nielicznych „normalnych” homo w społeczeństwie jest to, by owo załatwienie objęło wszystkich wykluczonych. I nie zmuszało nikogo do udawania kogoś, kim nie jest. Bo przecież nienawidzimy, gdy nas zmusza się do udawania hetero. I jedyne, co mnie tak naprawdę smuci po ostatniej sobocie, to fakt, że takie rzeczy jak tolerancja i akceptacja dla różnorodności są w środowisku LGBTQ czymś, o co trzeba walczyć.

Dawno już nie czytałem tak dobrego tekstu.
A Wy co powiecie? Zwłaszcza Ci, którzy parad nie lubią.

Nieprzeczytany post: 27 lip 2010, o 15:04 
Wiedźma jak ta lala

Ffszyscy czekają na wypowiedź Asakury :D

Nieprzeczytany post: 27 lip 2010, o 16:42 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
ja juz podalem w drugim watku, co o tym mysle:

viewtopic.php?f=2&t=2770

Nieprzeczytany post: 27 lip 2010, o 18:51 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Czytając wskazany przez Makarona tekst sam zacząłem się zastanawiać jak powinna wyglądać parada dla tych homoseksualistów, którzy chcieliby przekonać że są "zwyczajni", "normalni", "nieprzegięci", "męscy" i ogólnie by się przypodobać tej części społeczenśtwa, która nie lubi zbytniej różnorodności i odmienności. A że jestem zwolennikiem takiej "parady normalnych", uznałem, że wypada bym wiedział o czy mówię.
I tak:
Czy ma być na niej muzyka? Niekoniecznie. Być może nawet raczej nie, chyba że jakaś spokojna.
Czy mają być platformy? Mogą być, ale oczywiście bez piór i kolorów. Najlepiej w stonowanych kolorach. Takie jak Warszawa - szarawe. Żeby widzowie czuli się, że to coś co i tak ich otacza.
Czy mają być jakieś banery? Tak - z hasłami typu "jesteśmy zwyczajni", "homoseksualizm nie jest dziwny", "jesteśmy tacy jak wy", itp.
Czy pochód ma iść w milczeniu, czy coś skandować? Marsz milczenia byłby w sam raz, ale byłby za długi. Dobrze by było poskandować hasła z banerów.
Jaka ma być trasa? Środek miasta i by pod sejmem, pałacem prezydenckim lub jakimś innym ważniejszym urzędem przechodziła.
I – co najważniejsze – kto ma w niej iść? Skoro nie przegięte cioty, które „źle służą wizerunkowi” geja w społeczeństwie, to kto? Tu nie ma problemu kto, bo skoro na Europride było 4-5 tys Polaków, a w Warszawie i okolicach mieszka jakieś 2 mln osób i załóżmy że 1% z nich to pewni siebie, świadomi swojej orientacji homoseksualiści, to mamy 20 tys osób. Załóżmy, że 4 tys z nich to kolorowi z piórami, którzy wcale nie chcą być tacy jak społeczeństwo i dlatego poszli na Europride. Pozostaje jakieś 16 tys. zadeklarowanych, normalnych homoseksualistów. A przecież przyjąłem bardzo mały odsetek homo w społeczeństwie. Powinny być ogromne tłumy! :P
I co zrobić z tymi przegiętasami, którzy jednak mają ochotę iść i walczyć o swoje prawa? Przegięci w takiej paradzie nie walczyliby o swoje prawa. Przecież walczono by o prawa dla nieprzegiętych. Drag queen w takim pochodzie byłaby jak policjant w pochodzie kibiców. Tyle, że byłoby mniej brutalnie. Wszyscy, którzy czują się wyróżniający się w społeczeństwie z powodu swojej orientacji, idąc w pochodzie pokazywaliby coś zupełnie przeciwnego - niemalże działali na swoją niekorzyść. Ew. takie DQ i przegięci mogliby zrobić kontrparadę.
Namówić do ubrania się „normalnie” i „normalnego zachowania”? Czy namówić ich, żeby mieli inną, swoją paradę? To drugie. W drugiej paradzie zachęcałbym do paradowania nie tylko osoby o nietypowej orientacji seksualnej, ale też wszystkich innych, którzy należą do jakiejś mniejszości i czują się dyskryminowani przez społeczeństwo, bo zachowują się inaczej niż "norma". Albo bo wyglądają inaczej niż "norma". Np. czarnoskórych, różne mniejszości narodowe, zwolenników posiadania dzikich zwierząt, bardzo otyłych i anorektyków, którym dobrze z tym jacy są, ateistów, wyznawców wszystkich religii poza dominującymi chrześcijańskimi, geeków komputerowych, piratów internetowych, zwolenników legalizacji narkotyków, miłośników dokonywania aborcji, zwolenników mało popularnych typów muzyki... itp.

Niestety, nie sądzę aby ani jedna ani druga parada tego typu się udała. Przewiduję, że parada "normalnych homo" się nie uda, bo nikomu by się nie chciało takowej pokazywać, a sami homo tego typu czują się na tyle normalni, że nie widzą potrzeby by tę normalność podkreślać - choć nie wiem jak łączą to z problemem, że nie są traktowani jak normalni, gdy wyda się że są homo.
Parada dziwaków ma większe szanse istnienia, choć trudno by było podkreślać, że to nie jest homoparada. Ludzie pewnie i tak by ją tak kojarzyli, chyba żeby przeprowadzić dużą akcję marketingową. No i mógłby pojawić się problem z antypatiami pomiędzy poszczególnymi grupami uczestników.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 27 lip 2010, o 19:02 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Czy ma być na niej muzyka? Niekoniecznie. Być może nawet raczej nie, chyba że jakaś spokojna.
Czy mają być platformy? Mogą być, ale oczywiście bez piór i kolorów. Najlepiej w stonowanych kolorach. Takie jak Warszawa - szarawe. Żeby widzowie czuli się, że to coś co i tak ich otacza.
Czy mają być jakieś banery? Tak - z hasłami typu "jesteśmy zwyczajni", "homoseksualizm nie jest dziwny", "jesteśmy tacy jak wy", itp.
Czy pochód ma iść w milczeniu, czy coś skandować? Marsz milczenia byłby w sam raz, ale byłby za długi. Dobrze by było poskandować hasła z banerów.
Jaka ma być trasa? Środek miasta i by pod sejmem, pałacem prezydenckim lub jakimś innym ważniejszym urzędem przechodziła.
to co opisujesz jest nuuudne 8) nikt by nie przyszedł :P
ja zawsze patrzyłem na DQ jak na rozrywkę, kabaret - coś w tym stylu... więc z jednej strony nie odbierałbym innym prawa do tego, że im się to nie podoba, a z drugiej strony poleciłbym przemyśleć sprawie osobom które na tej podstawie kreują sobie o gejach opinię - no bo głównie chyba o te nieszczęsne poprzebierane osoby się rozchodzi.
tak samo tancerki brazylijskie (obecne już chyba na każdej imprezie poza 11 listopada) nie chodzą w swoich piórach na co dzień, jest to tylko forma "przedstawienia", "kabaretu" czy jak tego nie nazwać

Nieprzeczytany post: 27 lip 2010, o 19:46 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
to co opisujesz jest nuuudne 8) nikt by nie przyszedł :P
Bardzo nudne! Chyba, że uczestnicy by się tak emocjonowali sprawą. Myślę, że powinno być podobnie nudne jak masa innych pochodów - protestów przeciw wojnie/mordowaniu zwierząt/nielubiącym pielęgniarek lub górników... Chyba żeby doszło do jakichś przepychanek, to by było ciekawiej.

A - i ja bym na coś takiego poszedł. Ubrałbym się w jakieś szare ubranko... marynarkę lub sweterek. czarne lub granatowe spodnie. czarne buty. I najlepiej uczesał jeszcze tak na bok. Tak żebym wyglądał jak najbardziej zwyczajny i przeciętny człowiek. A że ludzie w Polsce są najczęściej szarzy (i bywają nudni) to parada też powinna być szara (i nudna). Inaczej by się wyróżniała i pokazywała, że homoseksualiści są inni niż heterycy.
O - a lesbijki na takiej paradzie, na której chca pokazywać, że są zwyczajne, powinny iść w ładnych sukienkach - żeby wyglądały kobieco.

Bo jeśli nie taka ta parada "normalnych" homoseksualistów, to jaka? Ma któryś z "normalnych" homoseksualistów, przeciwników obecnych parad jakiś inny pomysł?
(Popytam znajomych)

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 27 lip 2010, o 21:58 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Czytając wskazany przez Makarona tekst sam zacząłem się zastanawiać jak powinna wyglądać parada dla tych homoseksualistów, którzy chcieliby przekonać że są "zwyczajni", "normalni", "nieprzegięci", "męscy" i ogólnie by się przypodobać tej części społeczenśtwa, która nie lubi zbytniej różnorodności i odmienności.

To po co im parada? Niech ida na Marsz Grunwaldzki, Parade im. Romcia Giertycha, albo uwentualnie procesje na Boze Cialo.

Nieprzeczytany post: 27 lip 2010, o 22:30 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Jako ten, co >nie lubi parad< (czytaj: nie chodzi na nie i się nie wybiera), jestem zdania, że nie ma co wiele w nich zmieniać. Ta Europride była całkiem znośna estetycznie i w ogóle i propozycję Chłopca, żeby to był szary jak kanalizacja miejska pochód mrówek odrzucam, choćby z tego powodu, że i tak pozostaje koronny argument "ale po co to manifestować? ja kocham swoją żonę i nie wychodzę z tym na ulicę!" I o to się rozbija, że kto tego nie lubi, to pewnie nie polubi. Kto lubi to lubi i się pobawi.
Rzecz w tym, o czym mówiłem też ostatnio, co obecne na zachodzie a u nas jakoś nie (zwłaszcza wśród ŚrOdOwIsK) to praca na rzecz zmiany postaw. Parady to jest mało. (Dla mnie mogło by ich równie dobrze nie być, są mi obojętne).

Edit: i jeszcze coś. Przede wszystkim niektórzy ideowcy zdają się uważać, że obecność na paradzie jest domyślnym obowiązkiem, a ci co nie chodzą, to się uchylają od niego. Zamiast przekonywać, dlaczego można, to obrażają się bo przecież trzeba a geje nie chodzą.

Nieprzeczytany post: 28 lip 2010, o 00:06 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Ja widzę taką paradę "normalnych" homoseksualistów jako działanie, które ma pokazać, że czują się dyskryminowani. No, chyba że nie czują.
Jak różne grupy zawodowe finansowane przez Państwo czują się dyskryminowane, to robią pochody. Jak jakaś większa grupa sprzeciwia się jakiejś wojnie czy jeszcze czemu, to też często sobie robią marsz i protestują.
Parada "normalnych" homoseksualistów różniłaby się od Marszu Grunwaldzkiego tylko delikatnie wyglądem ale totalnie postulatami. Na paradzie nie demonstrowałoby się sposobu w jaki odbywa się stosunki seksualne, tylko żądałoby się sensownego traktowania LGBT przez państwo i społeczeństwo. Tak jak obrońcy praw zwierząt żądają dobrego traktowania zwierząt - czy tym samym demonstrują swoją zwierzęcość?

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 28 lip 2010, o 05:51 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Parada "normalnych" homoseksualistów różniłaby się od Marszu Grunwaldzkiego tylko delikatnie wyglądem ale totalnie postulatami. Na paradzie nie demonstrowałoby się sposobu w jaki odbywa się stosunki seksualne, tylko żądałoby się sensownego traktowania LGBT przez państwo i społeczeństwo.

to faktycznie w przeciwienstwie do Parady Rownosci, na ktorej sodomici "kopuluja na ruchomych platformach" - jak zaswiadcza w "Gazecie Wyborczej" pani Bogusława Dziwisz, mieszkanka Ochoty, z zawodu kasjerka. A zamiast sensownego traktowania LGBTQ to sie domagaja darmowych kondomów i wprowadzenia ustawowych doplat do kazdego partnera ponad przepisowe 500.

Nieprzeczytany post: 28 lip 2010, o 16:09 
Mistrz
Awatar użytkownika

Narzekanie na obecność na paradzie osób "przegiętych", drag-queen, czy trans jest nieporozumieniem!!! Nie ma czegoś takiego jak "normalny" homoseksualista i "nienormalny" homoseksualista. Co miałoby być tą normą i kto miałby ją ustanawiać? Chłopiec? Większość? Powszechność określonych zachowań nie może być argumentem na rzecz ich respektowania lub niepodważalności.

Osoby, które nie akceptują udziału w paradzie chłopaków bardziej delikatnych w obyciu, tak naprawdę są nietolerancyjne, bo tolerancja zakłada min. to, że godzimy się na swobodne funkcjonowanie stylów życia, które nam się nie podobają.

Sądzę, że walcząc z dyskryminacją, o równą wolność dla każdego, o homo-małżeństwa, bardziej chyba można liczyć na realne wsparcie tych krytykowanych za swoją powierzchowność chłopaków, aniżeli tych rzekomo-normalnych, którzy "nie chcą obnosić się ze swoim homosekusalizmem" albo dla których "homoseksualizm jest prywantą sprawą" - bo w tym drugim przypadku na czczym gadaniu się tylko kończy.

Parady są potrzebne bo:
1) pozwalają na swobodne prezentowanie i promowanie poglądów i wartości innych niż oficjalne,
2) postulaty środowiska homoseksualnego stają się przedmiotem debaty, a przez to są powodem do szerokiej refleksji; pamiętajmy, że w obecnych czasach przesiąkniętych kulturą masową, dla przeciętnego człowieka, jeśli czegoś nie pokazują w telewizji, to tego po prostu nie ma, nie istnieje!
3) integrują środowisko - przynajmniej w części, która uczestniczy w paradach,
4) w wymiarze jednostkowym - dodają pewności siebie ;)

Nie bardzo wyobrażam sobie jakąś alternatywę dla parady - nie ma innej metody równie skutecznej, żeby przebić się w świadomości społecznej i przyzwyczaić ciemne społeczeństwo do akceptacji "inności". To prawda, że można spotkać liczne wypowiedzi krytyczne wobec parady. No ale jeśli ktoś w ogóle nie usłyszy albo nie zobaczy, to nie będzie wiedział, jak wygląda kultura "LGBT" albo jak wygląda gej, albo - co gorsza - swój przekaz będzie budował na podstawie przekazów biblijnych lub kościelnej propagandy. A stąd do akceptacji jest jeszcze dalej.

Nieprzeczytany post: 28 lip 2010, o 19:10 
Rusałka
Awatar użytkownika

Osobiście popieram cioty, ploty i przeploty oraz cokolwiek (i kogokolwiek), co (kto) nie jest nudny. Nawet jeśliby miał przez to być trochę niesympatyczny :-)
I nie lubię polskiej szarości, całkowicie abstrahując od jej orientacji.

Nieprzeczytany post: 28 lip 2010, o 21:36 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

moim zdaniem nie możemy forsować "terroryzmu tolerancji" - nie może być tak, że jakakolwiek negatywna opinia jest traktowana jako atak i zachowanie niedopuszczalne... zresztą obecnie tak jest z Kościołem - można o nim mówić tylko dobrze albo wcale ;]
wiele ludzi tak nas odbiera - że chcemy taki "terroryzm tolerancji" wprowadzić, abstrahując od tego czy to prawda czy nie - tak odbierają

a czy mają prawo nie wiedzieć o co nam chodzi z tymi paradami, nie rozumieć przesłania? moim zdaniem mają prawo. i to nie wynika z ich złej woli.
zresztą pod tym względem Manifa stanowi jeszcze większy "groch z kapustą" - ja wracałem z tegorocznej Manify z myślą "ale o co cho :byodood: "... tu "Faceci do garów", tam "Dziewczyny na politechniki" a jeszcze do tego "Mam cipkę" - niestety ale nie dbamy o to aby nasz przekaz w tego typu paradach był czytelny i uporządkowany... ja sam reprezentując 90% społeczeństwa o przeciętnej inteligencji nie ogarnąłem tego... a takie parady mają być przecież adresowane do ogółu, a nie do wąskiej grupy z doktoratem z socjologii

na zakończenie chciałem jeszcze raz napisać, że uważam że mają prawo nie podobać mi się DQ (choć ja akurat je lubię), tak samo jak mają prawo nie podobać mi się motocykliści albo hip-hopowcy albo grube kobiety w bikini na plaży - składam to wszystko na poczet swoich prywatnych upodobań
czy mam prawo komukolwiek odbierać prawo do wyrażania się tak jak chce - oczywiste że nie...
ale jedno drugiego nie wyklucza

Nieprzeczytany post: 28 lip 2010, o 23:01 
Mistrz
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
moim zdaniem nie możemy forsować "terroryzmu tolerancji"

Co dokładnie rozumiesz pod pojęciem "terroryzmu tolerancji" ?

Nieprzeczytany post: 28 lip 2010, o 23:31 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

mnemosyne pisze:
Sądzę, że walcząc z dyskryminacją, o równą wolność dla każdego, o homo-małżeństwa, bardziej chyba można liczyć na realne wsparcie tych krytykowanych za swoją powierzchowność chłopaków, aniżeli tych rzekomo-normalnych, którzy "nie chcą obnosić się ze swoim homosekusalizmem" albo dla których "homoseksualizm jest prywantą sprawą" - bo w tym drugim przypadku na czczym gadaniu się tylko kończy.

Sądzę, że parady nie walczą z dyskryminacją, o "równą wolność dla każdego", homo-małżeństwa ani nic podobnego. To znaczy, może część uczestników nawet ma takie intencje. Szczęśliwe twarze, kolorowi ludzie, muzyka, zabawa, integracja, okej. Ale ci ludzie nie wyglądają jakby byli dyskryminowani, jakby walczyli o jakieś poważne prawa (prawa człowieka!), jakby działa im się krzywda, traktowali poważnie te swoje różowe sprawy. W Polsce jest przecież jakaś konwencja ubiegania się o prawa itp. Parady to są jakieś manifestacje a nie protesty ani marsze "na rzecz". Coś jak impreza pod jakimś hasłem. Potrzebne pewnie komuś są, ideę demokracji wyrażają, ale mają skutki uboczne. :wink: Najwięcej pracy na rzecz zmiany postaw na lepsze robią ludzie pracujący u podstaw: edukatorzy, ideowcy jak M. Środa, dzięki której w niektórych serialach wątki homoseksualne są prezentowane pozytywnie, twórcy reklam, specjaliści od kampanii społecznych (niestety nie w Polsce), niektórzy nauczyciele, rodzice itp. A nie po prostu uczestnicy parady.

mnemosyne pisze:
Nie bardzo wyobrażam sobie jakąś alternatywę dla parady - nie ma innej metody równie skutecznej, żeby przebić się w świadomości społecznej i przyzwyczaić ciemne społeczeństwo do akceptacji "inności".

Ja tam myślę, że ty też oświecony nie jesteś i wyobraźnię masz słabą. Są inne metody ale ich nie widzisz, przeciwnie, odznaczasz się krótkowzrocznością, żeby nie powiedzieć zacietrzwieniem:
mnemosyne pisze:
No ale jeśli ktoś w ogóle nie usłyszy albo nie zobaczy, to nie będzie wiedział, jak wygląda kultura "LGBT" albo jak wygląda gej, albo - co gorsza - swój przekaz będzie budował na podstawie przekazów biblijnych lub kościelnej propagandy. A stąd do akceptacji jest jeszcze dalej.

Quarrel pisze:
Manifa stanowi jeszcze większy "groch z kapustą" - ja wracałem z tegorocznej Manify z myślą "ale o co cho "... tu "Faceci do garów", tam "Dziewczyny na politechniki" a jeszcze do tego "Mam cipkę" - niestety ale nie dbamy o to aby nasz przekaz w tego typu paradach był czytelny i uporządkowany... ja sam reprezentując 90% społeczeństwa o przeciętnej inteligencji nie ogarnąłem tego... a takie parady mają być przecież adresowane do ogółu, a nie do wąskiej grupy z doktoratem z socjologii

Zgadzam się! Czasami patrząc na te manify, choć jestem feministą i rozumiem o co cho z wilgotkami, to myślę sobie, że dla wielu osób to są po prostu fanaberie, choć zgodziłyby się z postulatami, gdyby je dobrze przedstawić.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]