PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 23 wrz 2020, o 21:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 15 lip 2010, o 18:10 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Wyobraźmy sobie, że Rzeczpospolita napisała:
"... w odróżnieniu od heteroseksualnych mężczyzn, którzy grają w rubgy, piją piwo i dyskutują o kobieta, mężczyźni homoseksualni chodzą na koncerty Kylie Minogue, piją egzotyczne kolorowe drinki i rozmawiają o chłopakach ze swoimi przyjaciółkami..."
Czy byłoby to obraźliwe? Czy wskazywałoby, że Rzeczpospolita naśmiewa się z homoseksualstów? Tłumaczy w ten sposób, że są niemęscy, nie są wysportowani albo że są zniewieściali?
Niestety nie poznam realnej odpowiedzi, na to "Co by było gdyby", gdyż pewnie część z Was już wie, do czego zmierzam, a poza tym część z nie jest w stanie rozważać "co by było gdyby"w przypadku Rzeczpospolitej.

A powyższy fragment wymyśliłem na podstawie uzasadnienia wyroku brytyjskiego sędziego Lorda Rogera, który przyznał azyl chłopakowi z Kamerunu i chłopakowi z Iranu - dwóm gejom. Oto oryginalna wypowiedź przytaczana w j. polskim przez gejowo i deser.pl:

"Podobnie jak heteroseksualni mężczyźni mogą grać w rugby, pić piwo i dyskutować o kobietach, tak samo homoseksualni mają prawo do chodzenia na koncerty Kylie Minogue, pić egzotycznie kolorowe drinki i rozmawiać o chłopakach ze swoimi przyjaciółkami"

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 15 lip 2010, o 21:43 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
bez sensu - to totalnie stereotypowe postrzeganie i swiadczy o uprzedzeniach tego, kto je wyglosil. no ale grunt, ze dostali ten azyl. bo iran i kamerun odbieraja bardziej fundamentalne prawa i swobody niz chodzenie na koncerty (np. prawo do zycia itp.).

Nieprzeczytany post: 16 lip 2010, o 10:44 
Mistrz
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
"... w odróżnieniu od heteroseksualnych mężczyzn, którzy grają w rubgy, piją piwo i dyskutują o kobieta, mężczyźni homoseksualni chodzą na koncerty Kylie Minogue, piją egzotyczne kolorowe drinki i rozmawiają o chłopakach ze swoimi przyjaciółkami..."

Kurcze, tak sie zastanawiam, że ja jednak jakiś dziwny jestem bo:
- nie mam przyjaciółek,
- piwo pije litrami (w ogóle prawie wszystko pije co ma w sobie alkohol ),
- rugby w prawdzie nie znam, ale bardzo lubie mma a jeszcze bardziej bjj,
- o kobietach wprawdzie czasem dyskutuje, ale jeśli już to w jakimś negatywnym kontekście, że wkurza mnie jedna albo druga z różnych zresztą powodów.
:evil: ;-)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]