PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 10:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 9 lip 2010, o 13:40 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 wrz 2009, o 18:03
Posty: 152
Treść wywiadu jest dostępna tutaj:
http://www.innastrona.pl/newsy/4462/rys ... e-elekcie/

"Ja słyszałem w trakcie pierwszej debaty słowa Bronisława Komorowskiego, który powiedział, że nie ma nic przeciwko tego rodzaju związkom i dziedziczeniu, przywilejom emerytalnym, podatkowym, itd., i że można te kwestie rozwiązać w istniejącym prawie. Ja się z tym nie zgadzam - oczywiście można spisać testament, ale Pan Prezydent Elekt - Komorowski zapomina np. o zachowku" - powiedział Ryszard Kalisz w rozmowie z IS. "Dla mnie najważniejsze w przypadku związków partnerskich jest przede wszystkim to, że ludzie mają prawo do bycia szczęśliwymi, do bycia z tymi, których kochają. Nie tylko kwestie majątkowe, spadkowe mają znaczenie, istotą jest szczęście ludzi. Dlatego państwo musi umożliwić takim ludziom formalny akt zawarcia związku" - dodał polityk SLD.

Kiedy zatem możliwy jest koniec prac nad ustawą? "Ustawa musi być skutecznie uchwalona" - powiedział nam Ryszard Kalisz, ale podkreślił, że słowa o związkach partnerskich są jego poglądem, a nie SLD, w którym dawno o ustawie nie rozmawiano. Na początku marca Grupa Inicjatywna liczyła, że ustawa gotowa będzie w czerwcu - obecnie mówi się o wrześniu."

A teraz mój komentarz:
Podobają mi sie poglądy Ryszarda Kalisza, byłbym skłonny na niego zagłosować, mimo, że obecnie oznaczało by to głosowanie na skompromitowane SLD. A bardziej jeszcze licze na to, że odejdzie z tego ugrupowania i stworzy jakąś lewicową alternatywę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 10 lip 2010, o 08:32 
Offline
Wiedźma jak ta lala

Rejestracja: 3 sie 2006, o 01:26
Posty: 1112
Lokalizacja: #intj / #intp
Głosowałem na Kalisza w ostatnich parlamentarnych, bo też mi się jego poglądy podobają. Lepsze SLD niż nic. W zasadzie wszystkie ważne partie są skompromitowane, więc kompromitacja to nie argument.

_________________
,,Niewłaściwie dobrane słowa potrafią stworzyć wspaniałą przeszkodę dla umysłu'', F. Bacon.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 13 lip 2010, o 09:57 
Offline
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 maja 2009, o 17:20
Posty: 286
Lokalizacja: Warszawa
zgadzam się z Surionem

_________________
Jak zawsze Super Mario


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 13 lip 2010, o 10:51 
Offline
Mistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 wrz 2009, o 18:03
Posty: 152
Surion pisze:
W zasadzie wszystkie ważne partie są skompromitowane, więc kompromitacja to nie argument.


To nie jest prawda, według mnie z partii lewicowych skompromitowane nie jest np. SDPL. A czy jest ono "ważną" partią? Nie wiem, ich poglądy mi odpowiadają. Są małym ugrupowaniem, mogą się do Sejmu nie dostać, ale czy to jest gorsze, niż zagłosowanie na partię, która - jak pokazuje dotychczasowa jej działalność - pemanentnie nie realizuje żadnego programu - śmiem wątpić.

Jeśli chodzi o SLD - to słowo "skompromitowane" nie oddaje w pełni tego, co myślę o tej formacji. Według mnie to zwykli oszuści-karierowicze. Skompromitowani tym, że nie realizują obietnic, nie mówiąc już o wartościach lewicowych, których realizacji w działaniu tego ugrupowania po prostu nie było i nie ma.
Przykłady można znaleźć na bieżąco.
Telewizja i radio publiczne powinny wreszcie zacząć nadawać programy o treściach lewicowych. Inaczej nie powstanie społeczeństwo obywatelskie, to znaczy wieloświatopoglądowe. Proszę spojrzeć jak wygląda lewicowość albo wieloświatopoglądowość w kierowanej przez SLD TVP2. Miałkie seriale, teleturnieje, kabarety, telezakupy, programy w stylu "Aleja Gwiazd - Mariusz Pudzianowski", program W. Cejrowskiego oraz program "Słowo na niedziele" (w sumie to chyba jedyny program realizujący jakieś wartości - tyle że katolickie). A co z wartościami którym hołduje lewica ?
Kierowane przez SLD medium w ogóle się tym nie zajmuje, dlatego też nie sądze, żeby towarzystwo to kiedykolwiek zrealizowało cokolwiek ze swojego programu. Po prostu nie widać tego w działaniu.

Są oczywiście osoby w tym ugrupowaniu, które budzą zaufanie, np moje zaufanie budzi Ryszard Kalisz, no ale to są jednostkowe przypadki.

Ale pamiętam też słynną wymianę zdań między Anitą Błochowiak (SLD) a Adamem Michnikiem w czasie przesłuchań przed sejmową komisją śledczą w sprawie afery Rywina, jak pogardliwie wyrażała się o "pedałach" którzy "noszą różowe skarpetki". http://wyborcza.pl/1,75248,1738913.html Dziś Pani Anita zasiada w ławach SLD i gardłuje o wartościach lewicowych. To pokazuje jaka jest prawdziwa twarz tego ugrupowania. Obłuda.

Nie wiem jeszcze co zrobie. Może zagłosuję na ugrupowanie takie jak SDPL, które zapewne nie dostanie się do Sejmu, a może spośród list wyborczych "ważnych" - jak mówi Surion - partii, wskażę na osobę, która będzie wiarygodna w tym co mówi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 13 lip 2010, o 16:24 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
mnemosyne pisze:
Dziś Pani Anita zasiada w ławach SLD i gardłuje o wartościach lewicowych.

Co to właściwie są wartości lewicowe? Chodzi o cały zestaw tego, co jest kojarzone z lewicą? Czy jeśli tak, to żeby głosić wartości lewicowe, trzeba głosić wszystkie je po równo? Nie można wybiórczo? Bo np. w religii ludzie popierają tamtejsze "wartości" prawie zawsze wybiórczo... ale ja na to narzekam. A może jest tak, że wartości lewicowe trudno wyznawać w pełnym zestawie, bo dla części osób mogą wydawać się one sprzeczne (tak jak dla mnie sprzeczne wydaje się w religii: "zabijaj za noszenie ubrań z różnych materiałów" i "miłuj bliźniego").

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group