PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 15 lis 2019, o 05:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: burki z głów!
Nieprzeczytany post: 1 maja 2010, o 00:56 
Chłopiec
Awatar użytkownika

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,7831 ... zakaz.html
Cytuj:
Belgia jako pierwszy europejski kraj wprowadza zakaz muzułmańskich zasłon twarzy

Słusznie, czy niesłusznie? Chciałbym, by mnie ktoś przekonał, bo nie wiem.
Z jednej strony argument identyfikacji ludzi, który akceptuję.
Z drugiej - wolność jednostki, którą także akceptuję.
Co więcej, nie jestem przekonany czy "identyfikacja ludzi" jest aż tak ważna - ja bym chciał móc tak chodzić, by mnie nikt nie mógł zidentyfikować, choć być może byłbym skłonny zrezygnować z tego przywileju dla bezpieczeństwa... ale czy to by faktycznie zwiększyło bezpieczeństwo?
Czy dla Was argument chronienia godności kobiet jest sensowny? Przecież dla tych kobiet co to noszą, zazwyczaj niegodne jest łażenie bez tej czapki. Co, z tego że wg nas to idiotyzm. W końcu wg. nich idiotyczne jest nasze rozumowanie.
A w konsekwencji - czy dla Was, którzy uznajecie słuszność argumentu o ochronie godności kobiet, jest to wystarczająco wiele, by zrezygnować z możliwości zasłaniania twarzy? I jeśli tak, to czy nie jest to podyktowane faktem, że akurat dla Was wolność zasłaniania twarzy jest mało istotna, bo sami jej niepotrzebujecie, a to że inni jej potrzebują Was nie obchodzi?

A na koniec: nie jestem pewien, jak to jest z Muzułmankami, ale o ile kojarzę to te chusty uznają za ładne (szczególnie ich ładne odmiany), ale tak naprawdę zależy im na tym by mieć zasłoniętą twarz. Czy w takim razie nie należy się spodziewać, że teraz wzrośnie w Belgii popyt na kaski motocyklowe? Ja na ich miejscu pewnie bym tak zrobił.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 1 maja 2010, o 10:18 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
Chlopiec pisze:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,7831333,Belgia_jako_pierwszy_europejski_kraj_wprowadza_zakaz.html

to cos w ogole jest z fundamentalistami religijnymi. w Polsce np frondowcy kaza swoim zonom nosic mantylki, zwlaszcza do kosciola. moim zdaniem panstwo nie powinno ingerowac w to, jak sie ludzie ubieraja (podobnie jak szkola w przypadku uczniow, o czym juz kiedys byla mowa). natomiast powinno skutecznie chronic kobiety z tych srodowisk imigranckich przed przesladowaniem i dyskryminacja.

a tutaj dodatkowo jeszcze mamy kwestie swobody religijnej, bo rozumiem, ze taki stroj jest wywodzony z jakichs religijnych przepisow. idac tym tropem nalezaloby zakazac zakonnicom noszenia kwefow, ksiezom sutann, sikhom tych ich specjalnych gaci itd.

Nieprzeczytany post: 1 maja 2010, o 14:50 
Chłopiec
Awatar użytkownika

cysiek pisze:
idac tym tropem nalezaloby zakazac zakonnicom noszenia kwefow, ksiezom sutann, sikhom tych ich specjalnych gaci itd.

Racja! Przecież to że ksiądz nosi sutanne zdecydowanie jest powodem do śmiechu z niego! Ubiór zakonnicy także!
Skąd to wiem? Stąd, że w żartach dorosłych oraz na co dzień w rozmowach dzieci, ubiory te są uznawane za śmieszne. Dorośli nie mówią o tym wprost zakonnicom i księdzom, bo im nie wypada. Ale tak czy inaczej zakonnice przez swój ubiór kojarzone są z pingwinami, a a księdze z np. transwestytami... Ale idąc tym tropem, trzeba zabronić mężczyznom ubierania się w spódnicę - bo to też ogólnie uznawane jest za utratę godności przez mężczyznę. Albo ubierania się w damskie różowe bluzeczki (Gidja by ucierpiał na tym zakazie) - bo to też obecnie uważane jest za niegodne porządnego, poważnego człowieka płci męskiej.
Wynika mi z tego, że powinienem być przeciwny takim zakazom, bo chciałbym zachowywać się w niektóre ze sposobów, które powszechnie uznawane są za niegodne.

Cytuj:
powinno skutecznie chronic kobiety z tych srodowisk imigranckich przed przesladowaniem i dyskryminacja

Chyba wszyscy się zgodzą, że państwo powinno też skutecznie, a nie rozrzutnie wydawać pieniądze z podatków. I w obu tych przypadkach jest problem, jak zaimplementować zasady, które będą tym wszystkim sterowały w sposób skuteczny. Ja nie umiem sobie wyobrazić, jak sprawdzać czy dana kobieta jest prześladowana przez "swoich", tzn, czy np. nosi tę swoją czapkę z przymusu, czy nie. Najprościej by było zapytać, ale wtedy okaże się, że zdecydowana większość powie że chce nosić czapkę, a w tej większości znajdą się też te, które czuły się zmuszone by tak powiedzieć.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 1 maja 2010, o 23:16 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Racja! (...)
Skąd to wiem? Stąd, że w żartach dorosłych oraz na co dzień w rozmowach dzieci, ubiory te są uznawane za śmieszne. (...)

Kto by pomyślał? :roll: :roll:
Cytuj:
(...) oraz ubierania się w damskie różowe bluzeczki (Gidja by ucierpiał na tym zakazie) - bo to też obecnie uważane jest za niegodne porządnego, poważnego człowieka płci męskiej.

No nie wiem w jakim Ty towarzystwie się obracasz, ale w tak było jakiś czas temu rzeczywiście, ale obecnie naprawdę dużo mężczyzn i kobiet uważa, że różowy (jeśli dobrze dobrany do cholery) jest męski.

Nieprzeczytany post: 2 maja 2010, o 01:32 
Chłopiec
Awatar użytkownika

mati pisze:
No nie wiem w jakim Ty towarzystwie się obracasz, ale w tak było jakiś czas temu rzeczywiście, ale obecnie naprawdę dużo mężczyzn i kobiet uważa, że różowy (jeśli dobrze dobrany do cholery) jest męski.
Nie spotkałem się z taką opinią. Ciekawe, który z nas obraca się w bardziej nietypowym pod tym względem towarzystwie. :)

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 2 maja 2010, o 06:13 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Tzn uwierz mi, że też sobie zadaję to pytanie :)

Nieprzeczytany post: 3 maja 2010, o 19:47 
Rusałka
Awatar użytkownika

Moim zdaniem (o czym kiedyś już wspominałem), ochrona praw jednostek (czy są to geje, podatnicy, czy muzułmanki) jest możliwa tylko w tym zakresie, w którym:
- można jednoznacznie zdefiniować krzywdę, jaką osoby te doznają, lub [warunek rozłączny]
- osoby te same poproszą o ochronę.
Wydaje mi się, że ochrona przed wyimaginowanymi, potencjalnymi krzywdami czyni zazwyczaj więcej szkody niż pożytku. Prowadzi do ubezwłasnowolnienia ludzi zamiast dawać im ochronę.

Zapewne są jakieś wyjątki od powyższej, przyjętej subiektywnie przeze mnie zasady. Chętnie o nich poczytam. Ale póki co, przyjmując powyższą zasadę uważam, że zamiast zakazu zasłaniania twarzy (który moim zdaniem zbyt ingeruje w wolność tych kobiet, które życzą sobie twarz zasłaniać) powinno się wprowadzić instrumenty ochrony prawnej tych kobiet, które nie chcą zasłaniać twarzy, a zmusza je do tego np. rodzina.

Odnosząc się z góry do argumentu o presji społecznej, która powoduje, że kobiety myślą, że chcą zasłaniać twarz, podczas gdy przecież w gruncie rzeczy nie chcą jej zasłaniać - dodam, że każdy tak właśnie o czymś myśli. W ten sposób można wykazać wszystko. A co do prób zmiany powyższego - było już kilka eksperymentów społecznych i jakoś każdy kończył się bardzo masowymi grobami (Stalin, Polpot).

Nieprzeczytany post: 4 maja 2010, o 02:52 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Solaris pisze:
Odnosząc się z góry do argumentu o presji społecznej, która powoduje, że kobiety myślą, że chcą zasłaniać twarz, podczas gdy przecież w gruncie rzeczy nie chcą jej zasłaniać - dodam, że każdy tak właśnie o czymś myśli. W ten sposób można wykazać wszystko.

Dyskutując później z Gidją na temat tych burek (jak pies!) przyszło mi do głowy, że temat jest taki jak np. noszenie mini-spodniczki. Jest to przyklad bardzo bliski, a juz pokazuje pewne rzeczy, do ktorych przywyklismy i na ktore nie reagujemy.
Czy kobiety nosza mini-spodniczki, bo chca, czy tez dlatego ze ich mezowie od nich tego oczekuja? (albo czy ich nie nosza, z tego samego powodu?).
A jesli mezowie nakazuja to sa dwie mozliwosci:
-do nakazywania uzywaja tylko argumentacji slownej - wtedy kobieta moze sie posluchac albo nie - i jesli sie nie poslucha i jej ta sytuacja bardzo przeszkadza, to moze sie nawet rozwiesc.
lub
-do nakazywania uzywaja tez przemocy fizycznej - wtedy mamy przemoc w rodzinie, z ktora walczy sie jak z kazda inna przemoca w rodzinie (czyli w praktyce chyba malo skutecznie).

Z kobietami z burkami mogloby byc tak samo. Jesli im to przeszkadza, a mezowie uzywaja tylko argumentacji slownej, moga sie rozwiesc. A jesli wierza w (idiotyczne) zasady boskie zabraniajace rozwodow, to chyba panstwa Europy nie powinny sie tym przejmowac, skoro nie przejmuja sie tym, ze niektore kobiety moga wierzyc w (idiotyczne) zasady boskie zabraniajace odslaniania twarzy. Jesli mezowie uzywaja argumentacji silowej, to jest przemoc w rodzinie, nie inna niz jesli bija bo zupa byla za slona.
A jesli kobiety nie wierza w idiotyczne zasady boskie, nie chca przezywac klopotow zwiazanych z rozwodem i nie chca nosic chustek, to musza podjac jakis kompromis - w koncu nie kazdy ma to czego chce. I nie sadze ze panstwo powinno im wyrownywac szanse na nienoszenie chustek, tak jak nie sadze by panstwo mialo mi wyrownywac szanse np. na posiadanie samochodu.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 4 maja 2010, o 11:28 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Cytuj:
Czy kobiety nosza mini-spodniczki, bo chca, czy tez dlatego ze ich mezowie od nich tego oczekuja? (albo czy ich nie nosza, z tego samego powodu?).

Moim zdaniem noszą mini-spódniczki, bo mężów jeszcze nie mają i chcą zwrócić na siebie uwagę potencjalnych kandydatów. Ewentualnie jeśli nawet nie szukają męża, to kogoś, kto by wypełnił jego obowiązki w trakcie jednej dyskoteki/nocy/wycieczki czy jeszcze jakimś innym okresie.

Dodatkowo pozwolę sobie założyć, że różni ludzie mają różne upodobania i niektóre kobiety noszą takie spódniczki, bo to po prostu lubią, albo uznają swój wygląd w nich za estetyczny.

Nieprzeczytany post: 5 maja 2010, o 16:48 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
dzis trafilem na taki tekst o kobiecie, ktora zostala ukarana za noszenie nikabu we Wloszech :

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... edzie.html

a tam:

Cytuj:
- Nie mam pojęcia, skąd weźmiemy 500 euro - skarży się bezrobotny mąż Marmouri, 36-letni Ben Salah Braim - Myśleliśmy, że skoro idzie do meczetu to może mieć na sobie nikab. Wiedzieliśmy o przepisach i wiem, że nie są one skierowane przeciw mojej religii, ale od teraz Amel będzie musiała zostać w domu. Nie mogę pozwolić, żeby inni mężczyźni na nią patrzyli - dodał.

czyli efekt wprowadzania zakazu zaslaniania twarzy jest taki, ze te kobiety sa pozostawione w jeszcze gorszej sytuacji, bo mezczyzni w ogole im zabraniaja wychodzenia z domu. bylo to chyba zreszta do przewidzenia.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]