PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 9 sie 2020, o 07:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 7 gru 2009, o 14:24 
Mistrz
Awatar użytkownika

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=193ce
Cytuj:
Wyraźnie wzruszeni panowie młodzi, złożyli następującą przysięgę: „Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Ślubuję Ci, szacunek każdej doby, dbałość o nienaruszanie Twojej godności jako człowieka i mężczyzny, oraz staranie, by otaczano szacunkiem naszą rodzinę. Ślubuję troszczyć się o Ciebie, otaczać opieką w każdy czas: w radości, smutku, zdrowiu i chorobie. Ślubuję Ci, iż dołożę wszelkich starań, by miłość nas łącząca rozkwitała na nowo każdego dnia”.

jak na mnie działają takie momenty. piekne slowa niech maja przelozenie na czyny :)

Nieprzeczytany post: 7 gru 2009, o 22:39 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
fallen pisze:
jak na mnie działają takie momenty. piekne slowa niech maja przelozenie na czyny :)

na mnie dzialaja takie:

Cytuj:
[...]Taki związek nie jest uznawany przez państwo polskie (jak ma to miejsce w wielu innych krajach) i nie niesie za sobą skutków cywilno-prawnych, jest raczej alternatywą dla ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego, czy w kościele[...]

slowem - padaka :placze:

Nieprzeczytany post: 10 gru 2009, o 22:49 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

to prawda że nie ma skutków prawnych, ale też nie dlatego ta ceremonia się odbywała, to po prostu złożenie wzajemnego ślubowania w obecności bliskich i przyjaciół. Uważam że jeśli dla tych Panów było to ważne, to słusznie zrobili i niech im się szczęści..... :D

Nieprzeczytany post: 10 gru 2009, o 23:58 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Cytuj:
W sobotę w Szczecinie odbył się pierwszy ślub humanistyczny gejów w Polsce.

Cytuj:
Pierwszy humanistyczny ślub lesbijek w Polsce odbył się 2 sierpnia 2008 roku. Był to piętnasty z kolei ślub humanistyczny w Polsce.

Czyli jak? Pozostale 13 slubow humanistycznych w ogole nie dotyczyly homoseksualistów? Czy tez dotyczyly np. samych lesbijek? I czy dla tych ktorzy moga zawrzec slub zwyczajny istnieje jakas potrzeba zawierania humanistycznego? Czy ma on jakas inna wymowe?

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 11 gru 2009, o 00:21 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Jest dla osób, które nie utożsamiają się np z żadną religią a sam ślub cywilny im nie wystarczy, czy np kiedy kościelnego ślubu nie mogli wziąć z różnych powodów.
:)

Nieprzeczytany post: 11 gru 2009, o 00:23 
Awatar użytkownika

mati pisze:
Jest dla osób, które nie utożsamiają się np z żadną religią a sam ślub cywilny im nie wystarczy, czy np kiedy kościelnego ślubu nie mogli wziąć z różnych powodów.
:)

Czyli ogólnie to pic na wodę...

Jeśli geje chcą się związać papierkiem to polecam wspólne kupno drogiej rzeczy (np. mieszkania) :) :)...

Nieprzeczytany post: 11 gru 2009, o 00:29 
Mistrz

Wiesz, może i na papierze pic na wodę, ale myślę, że taki ślub to mimo wszystko duże przeżycie i jeśli ktoś traktuje go poważnie, to na pewno jest to wielkie wydarzenie. Ja np. zawsze marzyłem o ślubie, ale coś czuję, że prędzej w ciążę zajdę niż przyjdzie mi wziąć z kimś ślub :(

Nieprzeczytany post: 11 gru 2009, o 00:55 
Rusałka
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Czyli jak? Pozostale 13 slubow humanistycznych w ogole nie dotyczyly homoseksualistów?

Dokładnie; dotyczyły par hetero. Dokładniejsze informacje: http://www.racjonalista.pl

Nieprzeczytany post: 11 gru 2009, o 09:39 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Cytuj:

Ślubu humanistycznego nie po to się zawiera, żeby mieć papierek, więc to nie żaden pic.

Nieprzeczytany post: 11 gru 2009, o 11:58 
Awatar użytkownika

Mariusz Panczyk pisze:
Cytuj:

Ślubu humanistycznego nie po to się zawiera, żeby mieć papierek, więc to nie żaden pic.

Ale ten ślub nie ma żadnej mocy. Jeśli ludzie szczerze się kochają to taka deklaracja jest po prostu zbędna...

Nieprzeczytany post: 11 gru 2009, o 12:51 
Chłopiec
Awatar użytkownika

twister_m. pisze:
Ale ten ślub nie ma żadnej mocy. Jeśli ludzie szczerze się kochają to taka deklaracja jest po prostu zbędna...

Slub to chyba doslownie rzecz ujmujac - obietnica, przysiega. Skladana oficjalnie, w towarzystwie swiadkow i znajomych, nawet jesli nie jest poparta oficjalnymi dokumentami, jest chyba takim uroczystym wyznaniem milosci.
Moim zdaniem sluby bez papierkow, wlasnie w towarzystwie znajomych, powinny miec duze znaczenie, bo jestem przeciwny ulgowym traktowaniem osob, ktore dobraly sie w pary.

Cytuj:

Ja lubie sobie pic, ale niekoniecznie wode.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 11 gru 2009, o 13:04 
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Slub to chyba doslownie rzecz ujmujac - obietnica, przysiega. Skladana oficjalnie, w towarzystwie swiadkow i znajomych, nawet jesli nie jest poparta oficjalnymi dokumentami, jest chyba takim uroczystym wyznaniem milosci.
Moim zdaniem sluby bez papierkow, wlasnie w towarzystwie znajomych, powinny miec duze znaczenie, bo jestem przeciwny ulgowym traktowaniem osob, ktore dobraly sie w pary.

Tylko, że ta przysięga, ten cały ślub humanistyczny to IMO na pokaz. Nie szczere a kłamliwe uśmieszki przytwierdzone do fałszywych twarzy. Ile takich związków przetrwa więcej niż kilkanaście miesięcy? Zapewniam Cię, że nieliczne i to bardzo nieliczne.

Pytanie następne... Ile z takich ludzi na serio wierzy w humanistyczne ideały?? Ba! Sądzę, że jakby ich ktoś zapytał przed ślubem czym jest "humanizm" to mogli()by mieć problem z odpowiedzią...

Gdybym ja był w poważnym związku w życiu bym takiego cyrku nie odstawiał. Bo po co?? Przecież to co najważniejsze ukryte jest w środku :):)

Nieprzeczytany post: 11 gru 2009, o 13:53 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Maryjiiiio przenajświętsza pierwszy raz zgadzam się z Chłopcem :aniol: :D

Nieprzeczytany post: 11 gru 2009, o 16:37 
Awatar użytkownika

Mariusz Panczyk pisze:

W końcu :wink:
To jeszcze chyba tylko ja zostałem na Twojej czarnej liście :lol: :wink:

Nieprzeczytany post: 11 gru 2009, o 20:37 
Chłopiec
Awatar użytkownika

twister_m. pisze:
Tylko, że ta przysięga, ten cały ślub humanistyczny to IMO na pokaz.
Pytanie następne... Ile z takich ludzi na serio wierzy w humanistyczne ideały?? Ba! Sądzę, że jakby ich ktoś zapytał przed ślubem czym jest "humanizm" to mogli()by mieć problem z odpowiedzią...

Humanistyczny czy inny. Jak zwal tak zwal. To chyba niezalezne od wszelkich innych slubow. Moze sluzyc jako dodatek, a dla niektorych jako podstawa. Ja bym takie sluby preferowal.

Cytuj:
Gdybym ja był w poważnym związku w życiu bym takiego cyrku nie odstawiał. Bo po co?? Przecież to co najważniejsze ukryte jest w środku :):)

Kazdy slub wyglada jak cyrk - najbardziej chyba ten koscielny (ostatnio w internecie pojawily sie nawet oferty organizacji fikcyjnych slubow). Gdybys Ty chcial przysiac komus ze bedziesz z nim i chcialbys by Twoi znajomi postrzegali Was jako pare, taki slub bylby idelany. Zebralibyscie grupke ludzi i uroczyscie oznajmili, ze nalezy Was traktowac jak malzenstwo. Znasz inny, lepszy, a zarazem dostepny (i ew. mniej cyrkowy) sposob, by to zrealizowac?

mati pisze:
Mariusz Panczyk pisze:

W końcu :wink:
To jeszcze chyba tylko ja zostałem na Twojej czarnej liście :lol: :wink:
Spokojnie, zaraz wracam. Patrz:

A czy slub humanistyczny moglby wziac bigamista? Czy mozna miec slub humanistyczny z wieloma osobami? Jesli tak, to czy nadal mozna go nazwac humanistycznym? A jesli nie mozna brac z wieloma osobami, to dlaczego?

count your blessings now
'fore they're long gone

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]