PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 26 maja 2020, o 12:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 22 sie 2009, o 00:54 
Wiedźma jak ta lala

Solaris pisze:
trekker pisze:
i JA TEŻ!

To któryś jest Antypapieżem. Rzućcie kostką dwuścienną :-P

Ale to wiadomo, że ja...

Nieprzeczytany post: 23 sie 2009, o 14:51 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

nie, surion nie jest. to jest, co najwyżej, jakiś heretyk.
Ja i Cyś jesteśmy jednym Papieżem kultu Matki Boskiej Kluboskiej. Jednym Papieżem w dwóch osobach. Wot, tajemnica wiary!

Nieprzeczytany post: 12 wrz 2009, o 14:27 
Mistrz
Awatar użytkownika

Z komentarzy pod tekstem http://wyborcza.pl/1,76842,6946944,Witk ... tirem.html :

W jednym komentarzu ktoś zadał pytanie :
Cytuj:
Cyt. "Czymś takim było na przykład pedalstwo w "Lubiewie". "

To można, w końcu, na pedała powiedzieć pedał czy to kosztuje 15 tyś ???

a w kolejnym ktoś odpowiedział:

Cytuj:
Niezidentyfikowanemu odbiorcy można powiedzieć za darmo. Za przyjemność
powiedzenia tego pedałowi trzeba zapłacić.

Nie są to chyba trudne reguły?

Nieprzeczytany post: 15 wrz 2009, o 09:53 
Mistrz
Awatar użytkownika

Ciekawe czy wyrok w tej sprawie się uprawomocnił. W ogóle chętnie przeczytałbym jego uzasadnienie.

Nieprzeczytany post: 4 lut 2010, o 19:15 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... listy.html

Cytuj:
Sąd Apelacyjny w Szczecinie orzekł, że mieszkanka Wolina nazywając "pedałem" swojego sąsiada Ryszarda G., naruszyła jego dobra osobiste. Jednocześnie obniżył wysokość zadośćuczynienia, które kobieta ma zapłacić mężczyźnie z 15 do 5 tys. zł. Wyrok jest prawomocny. Może go skasować tylko Sąd Najwyższy. [...]

i co do obrazliwosci slowa "pedal":

Cytuj:
[...]Anna S. wnioskowała też o powołanie biegłego językoznawcy, który miałby się ustosunkować do charakteru słowa "pedał". Sąd uznał, że nie ma potrzeby zasięgania opinii w tej materii. Powołał się na badania CBOS sprzed kilku lat, w których większość respondentów wśród obelżywych słów na pierwszym miejscu stawiało właśnie słowo "pedał". [...]

Nieprzeczytany post: 4 lut 2010, o 20:11 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Cytuj:
[...]Anna S. wnioskowała też o powołanie biegłego językoznawcy, który miałby się ustosunkować do charakteru słowa "pedał". Sąd uznał, że nie ma potrzeby zasięgania opinii w tej materii. Powołał się na badania CBOS sprzed kilku lat, w których większość respondentów wśród obelżywych słów na pierwszym miejscu stawiało właśnie słowo "pedał". [...]

To jest dosyć zabawne, bo myślę, że wiele osób oskarżanych o wyzywanie kogoś za pomocą słowa "pedał" broniłoby się, że przecież "pedał to pedał i nie ma w tym nic obraźliwego". Jednakże gdyby ktoś taką osobe nazwał "pedałem" poczułaby się że jest obrażana. Myślę, że słowo "pedał" jest uznawane przez ludzi za obraźliwe, w małym stopniu dlatego, że jest nieładne w porównaniu do słowa "gej" albo "homoseksualista" ale raczej dlatego, że kojarzy się z homoseksualistą. Tymczasem wielu heteroseksualistów (a nawet dosyć wielu homoseksualistów) nie chciałoby uchodzić za homoseksualistę. Oznacza to, że niewiele mniej obraźliwe dla licznych heteroseksualistów (i niektórych homoseksualistów) byłoby wyzwanie ich: "gej!", "ty geju!", czy też "homoseksualista!", tyle że w praktyce w celu wyzwania stosuje się od razu "pedał" i dlatego rzadko występują realne poważne sytuacje, gdy ktoś chce kogoś obrazić używając któregoś z tych trzech określeń, które wymieniłem.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 5 lut 2010, o 00:41 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

niektórzy geje na blogach napisali różne warianty: "to teraz pedała nie można nazwać pedałem?!"

Samo słowo gay powstało po to, żeby budzić pozytywne skojarzenia. Niektórych ludzi obraża "ty geju" ale tych, którzy uważają, że to źle być gejem. Uprzedzonych. Tak jak powiedzieć do chłopaka "zachowujesz się jak dziewczynka". Czy to źle? ;)

Ale pedał, to obraźliwe słowo, bo taka jest konwencja... nieprecyzyjnie zdefiniowany twór. Chłopcze, widzę masz tendencję do wynajdywania takich nieścisłości i wyjątków, to pewnie całkiem zdrowa cecha. Kwestia względna i otwarta.

Nie wykluczone, że za 20 lat nie będzie można nikogo obrazić mówiąc "ty świnio", "ośle" itd, bo można będzie zostać posądzonym o speciesism :) Czy będzie można w ogóle jakkolwiek kogoś obrazić, jak wszyscy będą poprawni?

Nieprzeczytany post: 5 lut 2010, o 07:21 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
z ostatniej strony "Przekroju" sprzed kilkunastu lat (podpisane "Anonim"):

"Przekrój" pisze:
Baran raz osłem mianował osła,
Osioł barana - baranią głową.
Czym się skończyła ta dyskusja wzniosła?
Sprawą honorową.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]