PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 26 maja 2020, o 10:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 6 sie 2009, o 13:32 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Mariusz Panczyk pisze:
Ty sobie możesz patrzeć na to socjologicznie, psychologicznie, społecznie i w każdym inny dowolny wymyślony przez siebie sposób.

W Polsce homoseksualizm jest dewiacją, jakiegokolwiek focha byś nie strzelił. Dziwi mnie twoje zaślepienie, wrażliwość na jego słowa i histeryczna reakcja (ataki personalne). najważniejsze, że to ty czujesz się obrażony przez tego półgłówka. mniej ważne, czym. jak narazie, to ty jesteś ofiarą, nie ja. i to ofiarą naprawdę małego człowieka :wink:

oczywiście że mnie nie obraził, mnie idioci nie obrażają :)

Nieprzeczytany post: 6 sie 2009, o 13:58 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

im9today pisze:
Mariusz Panczyk pisze:
Ty sobie możesz patrzeć na to socjologicznie, psychologicznie, społecznie i w każdym inny dowolny wymyślony przez siebie sposób.

W Polsce homoseksualizm jest dewiacją, jakiegokolwiek focha byś nie strzelił. Dziwi mnie twoje zaślepienie, wrażliwość na jego słowa i histeryczna reakcja (ataki personalne). najważniejsze, że to ty czujesz się obrażony przez tego półgłówka. mniej ważne, czym. jak narazie, to ty jesteś ofiarą, nie ja. i to ofiarą naprawdę małego człowieka :wink:

oczywiście że mnie nie obraził, mnie idioci nie obrażają :)

To fakt, no jak mogą Cię obrazić słowa Pana O. jeśli nie potrafisz odróżnić wypowiedzi politycznego fanatyka od naukowego wywodu. Gdyby komentarz był opatrzony konkretnym i merytorycznym wyjaśnieniem, że homoseksualizm występuje w populacji i jest mniejszością (a więc dewiacją) gdyby nie użyto sformułowań typu ciota, zboczeniec to byłoby wszystko OK (vide kilka oświadczeń w tej sprawie Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego). Wypowiedzi Pana O, C, K i wielu wielu innych zalewają nas zewsząd, a rozsądnej informacji brak lub ginie ona w morzu kłamstw, pomówień, szyderstw, zniesławienia etc. Jeśli tak będzie, że będziemy udawać że nic się nie dzieje, że słowa kogoś medialnego, nagłośnione i zwielokrotnione przez dziesiątki serwisów są nieistotne, to będzie tak że każdy będzie wytykał Cię Palcami (jak chce Pan C), zwolni Cię z pracy (jak chce Pan G), pobije w autobusie, wyzwie Ciebie, Twoje Partnera, Twoja Matkę etc. A Ty tylko będziesz mógł powiedzieć: "mnie te słowa i czyny nie obchodzą, przecież ci ludzie są mali, jak mogę się przejmować tym co mówią i robią". Idioci muszą wiedzieć że nie są bezkarni. Tyle w tym temacie.

Nieprzeczytany post: 6 sie 2009, o 14:27 
Rusałka
Awatar użytkownika

im9today pisze:
poza tym same słowa "dewiant", "dewiacja" maja negatywne konotacje, choć są to terminy, które z definicji nie są obraźliwe.

Przeczysz sam sobie. Jeśli coś ma negatywną konotację, to jest z definicji obraźliwe. Nacechowanie emocjonalne słów jest funkcją ich konotacji.
(*konotacja - za PWN - zbiór cech oznaczanych danym słowem)

im9today pisze:
W Polsce homoseksualizm jest dewiacją, jakiegokolwiek focha byś nie strzelił

Patrz wyżej. To zdanie w gruncie rzeczy jest tożame ze zdaniem: Ogromna większość mieszkających w Polsce uważa homoseksualistów za dewiantów. Co z kolei oznacza: ...za osoby negatywnie odbiegające od normy, upośledzone, chore.
Czy mylę się gdzieś w interpretacji Twoich słów?
I jeśli nie:
(1) skąd mianowicie czerpiesz taką, w gruncie rzeczy, specjalistyczną (nauki społeczne) wiedzę?
(2) czy to, że się kogoś za jakiegoś uważa oznacza, że ten ktoś taki jest?
(3) czy uważasz, że homoseksualiści mają wpływ na to, za jakich ich się uważa w Polsce?
(4) Czy mają prawo ten wpływ wywierać?
(5) Czy jeśli tak, powinni go wywierać?
(6) W jaki sposób - czy aby nie m. in. wskazując, że nie lubią, kiedy okazuje się im nienawiść, np. poprzez procesy cywilne?
Pytania ponumerowałem dla łatwości odpowiedzi :-)

Nieprzeczytany post: 6 sie 2009, o 14:43 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

To skrajna głupota wymagać, zeby przy poruszaniu tematu homoseksualizmu

Mariusz Panczyk pisze:
komentarz był opatrzony konkretnym i merytorycznym wyjaśnieniem, że homoseksualizm występuje w populacji i jest mniejszością (...) vide kilka oświadczeń w tej sprawie Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego

lub oczekiwać, żeby tworzył na blogu rozprawy naukowe na ten temat. litości i trochę rozsądku.

Najwyższa pora zdać sobie sprawę z tego, że nieprzypadkowi czytelnicy bloga orzechowskiego nie są zainteresowani wyjaśnieniami naukowymi a raczej potwierdzaniem swoich poglądów. I porzuć nadzieję, że po ukaraniu mirka nagle dostaną olśnienia "oj, to on kłamał? mówił, ze homoseksualizm to zboczenie! czuję się oszukany!" prędzej zaczną doszukiwać się czegoś w wymiarze sprawiedliwości. oni wiedzą, że balansują na granicy przestępstwa a kiedy zostają ukarani - robią z siebie ofiary lobby homoseksualnego. Druga rzecz, pocieszająca, jest taka, że rozsądni, czy niezdecydowani ludzie nie przesiadują na jego blogu i jeśli zechcą zasięgnąć informacji o homoseksualizmie to on nie będzie dla nich autorytetem w tej sprawie.

niepokojące jest jednak to, że powstaje jakaś grupa homoseksualnych aktywistów, którzy tylko czekają aż ktoś powie jedno słowo za dużo lub chociaż skrytykuje. Wtedy się oburzą, obrażą, pozwą, i narobią nieproporcjonalnego szumu. tego w końcu można mieć naprawdę dość, jak z tą kozą, biedroniem wychodzącym ze studia albo właśnie mirkiem.

oczywiście zboczeniec, ciota, pederasta - są obraźliwe. ale przykładanie do tego wielkiej wagi to woda na młyn przeciwników a pożytku nie przyniesie.

Nieprzeczytany post: 6 sie 2009, o 14:50 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

No to może przytoczmy definicję dewiacji: (cytuje za http://portalwiedzy.onet.pl/83769,,,,de ... haslo.html )

Cytuj:
Dewiacja, forma jednostkowego lub grupowego zachowania, które przez większość członków danej grupy społecznej jest postrzegane i definiowane jako odstępstwo od akceptowanych norm, wzorów i oczekiwań, a jednocześnie nie jest w ramach danej zbiorowości tolerowane.
Dewiacja jest w wielu przypadkach zjawiskiem kulturowo zrelatywizowanym, co przejawia się w tym, iż to, co w jednej kulturze traktowane jest jako zachowanie dewiacyjne (np. prostytucja, homoseksualizm), w innej uznawane być może za nieprzekraczające obowiązujących standardów obyczajowych.

Czy przez wiekszosc Polskiego spoleczenstwa homoseksualizm jest postrzegany jako odstepstwo od akceptowanych norm? Moim zdaniem tak. Jak mozna przeczytac w sporej ilosci tematow na tym forum nie jest to rowniez zjawisko tolerowane w naszym kraju. W zwiazku z tym zgodnie z powyzsza definicja homoseksualizm jest w Polsce dewiacja.

Cytuj:
Ja chcę żyć normalnie. Czy mój różowy trójkąt będzie oznaczał, że nie można mnie obrażać, czy że należy mnie wysłać gdzieś daleko - pozostajnie różowym trójkątem. A ja chcę ten trójkąt zdjąć, a nie zmienić jego znaczenie. Obrażanie mnie jako mnie powinno być karalne; nic nikomu do tego, z kim śpię.

A to jest chyba jedna z najlepszych wypowiedzi, jakie na tym forum przeczytalem.

Cytuj:
niepokojące jest jednak to, że powstaje jakaś grupa homoseksualnych aktywistów, którzy tylko czekają aż ktoś powie jedno słowo za dużo lub chociaż skrytykuje. Wtedy się oburzą, obrażą, pozwą, i narobią nieproporcjonalnego szumu. tego w końcu można mieć naprawdę dość, jak z tą kozą, biedroniem wychodzącym ze studia albo właśnie mirkiem.

Odnosnie tego pozwole sobie zacytowac komentarz z wykopu ktory dzisiaj widzialem:

Cytuj:
Przeciez oni sa siebie warci... Geje i lesbijki moga powiedziec, ze po wypowiedziach Cejrowskiego czuja sie jak za okupcji Hitlera, a ten ze mu na plakacie kartke przylepili, mowi ze czuje sie jak w PRL...

Coraz wiecej komentarzy jakie czytam w internecie odnosi sie do tego, ze rozne srodowiska gejowskie same prowokuja takie skandaliczne wypowiedzi, zeby moc zaistniec w mediach poprzez odnoszenie sie do nich. Niestety tak to juz jest, ze jak czegos jest duzo, to ludzie zcazynaja czuc przesyt.

Nieprzeczytany post: 6 sie 2009, o 15:15 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Solaris pisze:
Jeśli coś ma negatywną konotację, to jest z definicji obraźliwe.

źle się wyraziłem. chodzi o to, że często ludzie się nim posługują jakby miał negatywne konotacje, podczas gdy to jest termin raczej neutralny. określa coś nietypowego, rzadkiego, uważanego za niezgodne z normami. dopiero gdy dodamy do tego dewianta 'seksualny', nabiera innego znaczenia.

Solaris pisze:
Ogromna większość mieszkających w Polsce uważa homoseksualistów za dewiantów. Co z kolei oznacza: ...za osoby negatywnie odbiegające od normy, upośledzone, chore.

nie ogromna większość, ale większość.

ad
1. z tradycyjnych źródeł wiedzy, w tym studiów :wink:
2. co za pytanie. oczywiście że tak. to znaczy.. nie!
3. 'w Polsce' myślę, że częściowy, nie decydujący. ale już na poziomie jednostek większy.
4., 5. to nie jest kwestia prawa. mają prawo. czy powinni je mieć - oczywiście. tylko lepiej robić to świadomie, żeby wywierać oczekiwany wpływ, prawda? nie tylko (lub przede wszystkim nie) jako elita aktywistów, ale jako obywatele. w tym momencie wygląda to tak:

aktywiści: uważamy że to przyniesie skutek taki, jak chcemy - robimy to, bez względu na to, czy dobrze uważamy. przykładem parady, reakcje na homofobie, kampanie społeczne.

6. najlepiej nagradzać przychylne postawy (u nas spisuje się to najsłabiej. przykład: hiacynt - Palikot? :wink:) i to jest pierwszy i najbardziej wpływowy wpływ. drugi, to karanie: nieprzyjemne ale nie surowe, natychmiastowe i nieuniknione. przykład: ironiczna notka, podważenie kompetencji w gazecie. i tyle. nie twierdze, że nie mozna sie procesowac o naruszenie dobr w sytuacjach jednostkowych. ale w skali makro, na zmianę postaw to nie wpłynie. może gdyby ludzie z wyrokami nie mogli pełnić jakichś funkcji w polityce - jednorazowy proces mógłby przynieść jakąś korzyść. oczywiście wyłączam wszystkie kwestie nawoływania do eksterminacji, czy coś. ale tu chodzi o reakcję na głupoty.

Nieprzeczytany post: 6 sie 2009, o 16:07 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
to juz jest czepianie sie slowek. rownie dobrze mozna by wywodzic ze debil czy kretyn to nie obrazliwe slowa bo maja jakies tam medyczne czy tez psychologiczne znaczenie. ale ja jakos watpie by Orzechowski akurat socjologiczne czy statystyczne znaczenie slowa mial na mysli. w sadzie moze by i przeszlo takie obludne i kuriozalne tlumaczenie (tak jak przeszlo, ze Rydzol nie chcial obrazic Murzyna, mowiac, ze ten sie nie myl), ale chyba widac co on tak naprawde chcial osiagnac uzywajac takich slow.

Nieprzeczytany post: 6 sie 2009, o 16:20 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

masz rację, to było czepliwe, ale posłużyło za punkt zaczepienia do dyskusji nad obrażaniem się. przy okazji, niektórzy przestaną panicznie bać się słowa dewiacja. owszem, jesteśmy dewiantami i co z tego? :wink:

Nieprzeczytany post: 6 sie 2009, o 23:44 
Chłopiec
Awatar użytkownika

a mnie tam takie rzeczy nie obrażają. Może to moja ponadnaturalna zdolność do wybaczania, moja dobroć względem bliźnich i w ogóle? I ogólnie wolę ludzi, którzy zbytnio się nie obrażają. W towarzystwie tych bardziej obrażalskich czuję się bardzo nieswojo, bo mają oni, jak każdy, cechy, których nie umiem przewidzieć, a które w ich przypadku, niezręcznie dotknięte, mogą spowodować nieprzyjemne i niezamierzone obrażenie się.
Moja mniejszość (?) nieobrażająca się żąda aby część obrażająca się mojej heteroseksualnej mniejszości nie obrażała swej (i mej) mniejszości prezentując ją jako obrażalską, co w mniemaniu moim, i zapewne także większości Polaków, jest cechą negatywną.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 7 sie 2009, o 07:50 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Mariusz Panczyk pisze:
airborne73 pisze:
... skutki ustawowej ochrony ... osoby ponad piedzięsięciopięcioletnie na rynku pracy ... młode kobiety ... Najemcy ... Związkowcy...

... ja chcę ten trójkąt zdjąć, a nie zmienić jego znaczenie. Obrażanie mnie jako mnie powinno być karalne; nic nikomu do tego, z kim śpię.

... zwykle obrażanie nie dotyczy pojedynczej osoby, ale wszystkich noszących różowy trójkąt....

Dorzucę też wypowiedź Orzechowskiego z ostatniej chwili, która obraża nie konkretną osobę ale nas wszystkich i to tuż po wyroku niniejszego sądu:

Cytuj:
Mirosława Orzechowskiego ... dewiacji

za takie wypowiedzi będzie można go pociągnąć do odpowiedzialności na podstawie zapisów antydyskryminacyjnych (poza obraźliwymi sformułowaniami typu ciota padają tutaj też nieprawdziwe informacje jakoby homoseksualizm byl dewiacją a takie wypowiedzi też mają być prawnie sankcjonowane).

Heh, czuję się niezrozumiany. Chodzi mi o to, że wyróżnienie jakiejś grupy jest piętnem. I rodzi argumenty typu 'a dlaczego pedały, a nie grubasy?'. Moim zdaniem kerunek 'no to dodajmy może jeszcze tę grupę' jest błędny; prawo pełne szczególnych przypadków przypomina program napisany przez studenta 1. roku (niby działa, ale strach dotknąć). Raczej - nie powinno się dyskryminować żadnej grupy (stąd i homików) a nie - homików w szczególności. Tak, należy się nam - homikom - ochrona. Ale nie szczególna. Dokładnie taka sama, jak wszystkim innym grupom.

Nieprzeczytany post: 18 sie 2009, o 01:23 
Wiedźma jak ta lala

cysiek pisze:
airborne73 pisze:
Mariusz Panczyk pisze:
Nadal podtrzymuję swoje stanowisko w sprawie dopisania do ustawy jako karalne obrażanie osób homoseksualnych.

A ja nie chcę być w ten sposób ustawowo napiętnowany.

to co, mnieszoci narodowe, etniczne czy religijne sa napietnowane, skoro im prawo przyznaje ochrone?

Właśnie sobie pomyślałem, że zamiast zwalczać ustawę o obrazie uczuć religijnych, chcę poszerzenia jej o uczucia światopoglądowe. :)

Nieprzeczytany post: 20 sie 2009, o 20:02 
Rusałka
Awatar użytkownika

Surion pisze:
Właśnie sobie pomyślałem, że zamiast zwalczać ustawę o obrazie uczuć religijnych, chcę poszerzenia jej o uczucia światopoglądowe. :)

Myślę że Twoja propozycja mogła by samą sobą obrazić uczucia religijne wielu osób. Ale koncepcja ze wszech miar słuszna.

Nieprzeczytany post: 20 sie 2009, o 20:30 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
np. ja jestem papiezem, i jesli cos obraza mnie to obraza tez tym samym uczucia religijne b. wielu osob! :mrgreen:

Nieprzeczytany post: 21 sie 2009, o 10:20 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

i JA TEŻ!

Nieprzeczytany post: 21 sie 2009, o 22:09 
Rusałka
Awatar użytkownika

trekker pisze:
i JA TEŻ!

To któryś jest Antypapieżem. Rzućcie kostką dwuścienną :-P

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]