PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 23 wrz 2019, o 09:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 15 maja 2008, o 22:58 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5217529.html

Cytuj:
W broszurce znajdziemy jeszcze dziesięć złotych rad: "Nie uprawiaj seksu po alkoholu" albo "Nie ufaj obcym". Jednym słowem: odgrzewany kotlet w nowym opakowaniu.

A przecież przykłady zachodnich kampanii społecznych na temat HIV pokazują, że można inaczej.

Prowokacyjnie: piękna kobieta uprawia seks oralny z włochatą tarantulą ludzkich rozmiarów (Francja).

Dowcipnie: dwóch kosmonautów płci męskiej kocha się na księżycu. Podpis: "W podróży służbowej zawsze z prezerwatywą" (Szwajcaria).

Pomysłowo: wychudzony Superman na łóżku szpitalnym w masce tlenowej i podpis: "AIDS dotyka wszystkich" (Francja).

Z rozmachem: z okazji światowego dnia AIDS władze Buenos Aires zakryły kilkudziesięciometrowy obelisk w centrum miasta wielką różową prezerwatywą (Argentyna).

Czy nie lepiej byłoby pójść śladami Londynu i w toaletach studenckich klubów zamontować automaty z darmowymi prezerwatywami zamiast inwestować pieniądze w rozpowszechnianie sloganów w rodzaju "Nie uprawiaj seksu po alkoholu"? Ale o czym tu mówić? Żyjemy w kraju, w którym środki antykoncepcyjne nie są nawet częściowo refundowane, a w aptece wciąż prosimy o nie ściszonym głosem. A co to by się działo, gdyby ktoś przykrył gigantyczną prezerwatywą kolumnę Zygmunta? Albo Pałac Kultury?

Tak! Zakryć PKiN kondomem! :>
Co myślicie?
A trzeba myśleć, bo gazeta.pl swoją tendencyjnością zbliża się do Superstacji.
Widzieliście już te broszury? Jakie wrażenia?

Nieprzeczytany post: 15 maja 2008, o 23:17 
Emanacja Pi i Sigmy

ombre pisze:
Cytuj:
Czy nie lepiej byłoby pójść śladami Londynu i w toaletach studenckich klubów zamontować automaty z darmowymi prezerwatywami zamiast inwestować pieniądze w rozpowszechnianie sloganów w rodzaju "Nie uprawiaj seksu po alkoholu"?

Jak na razie to w pubowym kiblu (męskim, żeby nie było nieporozumień) spogląda na mnie co najwyżej półnaga kobitka lub coś i napis "Wpadłeś (-aś)? Masz 72 godziny ... " to implikuje - nie używaliscie gumki to trudno

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 16 maja 2008, o 12:47 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Niewolno uprawiać seksu przed ślubem.

Potem też nie.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 16 maja 2008, o 20:25 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

SOLEK pisze:
Niewolno uprawiać seksu przed ślubem.

Tak właściwie Solku, to nie można uprawiać seksu z niepoślubioną przez siebie osobą, a nie przed ślubem.

Nieprzeczytany post: 16 maja 2008, o 23:29 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Agencja ds. Przerabiania Spinaczy Biurowych na Majtki z Drutu
ombre pisze:
Co myślicie?
A trzeba myśleć, bo gazeta.pl swoją tendencyjnością zbliża się do Superstacji.

uoj taaak, panie dziejku. Żydy i masony, Polskie rozkradli...

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 17 maja 2008, o 14:01 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Nie wiem o co chodzi z tendencyjnością gazety, ale nie znam super stacji.

Jeśli chodzi o samą akcję to oto plakat

Jak na mój gust trochę mało mówi o co chodzi. Głupi i nawet nie ładny.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 17 maja 2008, o 16:17 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Gidja pisze:
Nie wiem o co chodzi z tendencyjnością gazety, ale nie znam super stacji.
Cytuj:
[Superstacja] ma do dzisiaj kłopoty techniczne i merytoryczne, wiążące się z małym doświadczeniem dziennikarskim i technicznym pracujących tam ludzi. Kontrowersje budzi też obiektywność dziennikarzy tej stacji którą negują politycy PiS, bojkotujący tę stację. (...)

Miałem na myśli to, że ostatnio na gazecie.pl (która przecież zawsze była fajnym portalem informacyjnym dla ludzi o różnych poglądach) pojawiają się artykuły prezentujące bardzo stronniczy punkt widzenia. Czytelnicy zwykle komentują to mniej lub bardziej żartobliwie, np.: "dzień bez gejów w gazecie.pl dniem straconym" (dla nas akurat cacy :-) albo "oczerniania naszej-klasy ciąg dalszy" (bo im nie wyszło z bebo). Teraz więc, kiedy czytam artykuł, w którym autor kurczowo trzyma się jednej strony medalu, dwa razy się zastanawiam, czy jego argumenty faktycznie są tak doniosłe, jak twierdzi. Bo często niestety chodzi o propagandę i wpajanie czytelnikowi "odpowiedniego" zdania na dany temat.
A autorka tego artykułu jest wyjątkowo kategoryczna w swojej ocenie.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 17 maja 2008, o 18:06 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Hm.. nie zauważyłem na gazecie jakiejś dużej tendencyjności. Zgodzę się, że zdarzają się takie sytuacje. Jednakże co do wyżej cytowanego tekstu tendencyjności doszukać się nie mogę. Zgadzam się bowiem z autorem/autorką tekstu, że kampania przygotowana jest bez pomysłu, więc raczej dużego wpływu mieć nie będzie.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 17 maja 2008, o 18:13 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

ombre pisze:
Miałem na myśli to, że ostatnio na gazecie.pl (która przecież zawsze była fajnym portalem informacyjnym dla ludzi o różnych poglądach)

przepraszam, ale:
buahahahahha. owszem na gazeta.pl jest duzo informacji ale nazywanie jej portelem informacyjnym... znaczy moze ja powiem czego sie czepiam: od dluzszego juz czasu obserwuje na gazeta.pl splycanie przekazu. jest co raz wiecej niusow o niczym. gazeta.pl dryfuje w strone swoich córek: plotek.pl i deser.pl

Cytuj:
pojawiają się artykuły prezentujące bardzo stronniczy punkt widzenia. Czytelnicy zwykle komentują to mniej lub bardziej żartobliwie, np.: "dzień bez gejów w gazecie.pl dniem straconym" (dla nas akurat cacy :-)

w tym akurat cos jest .subiektywnie: fajnie ze na takie tematy pisza. obiektywnie: duzo na te same tematy pisza.

Cytuj:
albo "oczerniania naszej-klasy ciąg dalszy" (bo im nie wyszło z bebo).

hihihi tego tak nie zinterpretowalem :>

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 17 maja 2008, o 19:00 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

trekker pisze:
buahahahahha. owszem na gazeta.pl jest duzo informacji ale nazywanie jej portelem informacyjnym... znaczy moze ja powiem czego sie czepiam: od dluzszego juz czasu obserwuje na gazeta.pl splycanie przekazu. jest co raz wiecej niusow o niczym. gazeta.pl dryfuje w strone swoich córek: plotek.pl i deser.pl

no ja bym sie nie zgodzil. informacje to jest jednak priorytet. jak inne rzeczy kogo nie interesuja to wystarczy wchodzic nie przez gazeta.pl tylko przez wiadomosci.gazeta.pl. poza tym jest cala masa serwisow teamtycznych (motoryzacja, architektura, muzyka, dzieci, sport, gospodarka etc.). to ze pojawiaja sie wsrod nich skonczone kretynizmy w rodzaju plotka, deseru czy ciach to raczej odpowiedz na zapotrzebowanie rynku

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 17 maja 2008, o 19:35 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

W zupełności się zgadzam: częściowe spłycenie przekazu jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Czasami na stronie głównej są naprawdę istotne informacje, a czasami kompletna sieczka w stylu "sołtys jednej z podkrakowskich wsi jechał po pijanemu na rowerze". Bo przecież bywają dni, w których prawie nic ciekawego się nie dzieje, a o czymś pisać trzeba. Przyspieszenie tempa przepływu informacji powoduje też inny negatywny skutek - dramatyczny spadek poziomu językowego, stylistycznego, czy, o zgrozo, ortograficznego. Jednym z moich ulubionych artykułów był tekst pt.: "Uwaga! W nocy nadleci śnieżyca".
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 50558.html
Pozwólcie, że zacytuję fragmenty :-)
Cytuj:
Blisko 30 cm śniegu może spaść też na podpakpackie, gdzie padać będzie też deszcz.
Cytuj:
Uwaga górale

W górach będzie najgorzej, a z pośród gór najgorzej w Karpatach. Tam spadnie ponad 40 centrymetrów śniegu, będzie też wiał wiatr.
Cytuj:
Jeżeli podróż samochodem w takich warunkach jest konieczna, lepiej zabrać ze sobą łańcuchy na koła, a nawet łopatkę do odgarniania śniegu.

Za to "prawdziwa" Wyborcza, wyborcza.pl jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Tam teksty przechodzą przez korektę i - co najważniejsze - czyta je redaktor.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 17 maja 2008, o 20:26 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

no tak to mniejwiecej niestety wyglada. w wyborczej.pl sa teksty z papierowego wydania, po korekcie itd. Na portal natomiast sa na zywca wrzucane teksty splywajace z agencji albo od dziennikarzy czy tez czasami od internautow (alert.24) i ich jakosc bywa tragiczna. ewentualnie pozniej ktorys z redaktorow sie nimi zajmuje,ale korekty jako takiej w portalu nie ma.

co do wrzucania na czolowke tekstow z deseru itp serwisow to faktycznie jest denerwujace

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 17 maja 2008, o 23:16 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

w obecnych czasach (wtórnego analfabetyzmu) korekta wszelkich tekstów jest niezbędna. mnie się odechciewa po pierwszym zdaniu czytać jak widzę takie kwiatki. niestety praca w korekcie wyczula człowieka na wszelkie błędy, co czasami doprowadza do szału.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 18 maja 2008, o 12:04 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Hihih to ja się cieszę ze swojej zdolności niedostrzegania pisowni :P Chodź czasem i mi jakieś kwiatki uda się zauważyć,a to oznacza, że z autorem danego artykułu jest naprawdę bardzo, bardzo źle.

Co do obniżania poziomu, to liczę po cichu na to, że to przyczyna sporego rozbudowania portalu w ostatnim czasie i że gdy wielka łapanka na redaktorów ustanie, zaczną poprawiać oprócz ilości także jakość.

Powracając jeszcze do wyborczej, to właśnie jej teksty na łamach portalu gazeta.pl są największym atutem tego serwisu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]