PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 20 wrz 2020, o 10:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 28 lip 2006, o 15:49 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Świątynia Opatrzności ''głęboko w sercu'' premiera.

Premier Jarosław Kaczyński zapewnił w piątek po spotkaniu z kardynałem Józefem Glempem, że "ma głęboko w sercu" sprawę budowy świątyni Opatrzności Bożej.

"To jest inicjatywa wielka, historyczna, powinna być skończona, powinniśmy traktować ją jako zadania narodowe i w ramach, które dopuszcza prawo, a takie ramy można znaleźć, ją wesprzeć" - powiedział premier po spotkaniu z prymasem, który kończy w tym roku sprawowanie funkcji metropolity warszawskiego i przechodzi na emeryturę.

"Polska - duży europejski kraj - jest uboga, jeśli chodzi o wielkie budynki i tego rodzaju elementy krajobrazu, które tworzą jego wymiar kulturowy" - ocenił premier.

Świątynia warta miliony

Do tej pory na budowę świątyni Kościół wydał ok. 30 mln zł. Na doprowadzenie jej do stanu surowego potrzeba kolejnych 35 mln. W marcu 20 mln na budowę przekazał samorząd województwa mazowieckiego (formalnie na budowę Instytutu Jana Pawła II, który ma się mieścić przy świątyni). Kolejne 20 mln w tegorocznym budżecie przeznaczyli posłowie. Te pieniądze będą mogły zostać przekazane jednak dopiero, gdy Ministerstwo Kultury opracuje ustawę wyliczającą "dobra kultury", które za tę kwotę powstaną.

Nie dziwię się tym dotacjom, w końcu Polska ma tyle forsy, że już nawet napychanie materacy pieniędzmi nie skutkuje.
Poza tym, po raz kolejny dowiedziałem się, że nie należę do "tego" narodu.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 13383.html

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 28 lip 2006, o 16:26 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Mi matka zawsze tłumaczy, że ŚO powinna powstać, bo jest to coś co Narów Polski obiecał niegdyś Bogu. Podobno jest to budowla nie kościelna tylko właśnie Narodowa - pewnego rodzaju obowiązek. Generalnie nie zgadzam się z jej twierdzeniem, ale jeśli okazałoby się, że ma rację (bo może względnie ma), to warto by było się zastanowić, czemu Polacy są tak dłużnym narodem, pełnym zaległych obowiązków? Czy nie mogłem urodzić się wśród Narodu, który się swoim postępowaniem nie zadłużył?

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 28 lip 2006, o 16:34 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Chłopcze, wykładnia katolicka jest taka: jeśli coś Ci się uda, to znaczy, że bóg Ci pomógł (czyli Twoja zasługa w tym żadna), natomiast gdy coś Ci nie wyjdzie, to znaczy, że Ty czegoś nie dopilnowałeś (czyli to Twoja wina). Nie dziw się teraz, że "naród" taki zadłużony. Sam nie osiągnął niczego, ewentualnie wiele rzeczy spieprzył. Ja osobiście wolę, gdy i za porażkę i za zwycięstwo odpowiadam ja.

Ostatnio zmieniony 28 lip 2006, o 18:04 przez Makaron, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 28 lip 2006, o 19:17 
Chłopiec
Awatar użytkownika

ale to musiałaby być jakaś katolicka metoda. Musielibyśmy łgać, o tym jak bardzo kochamy boga.... albo też my coś zaplanujemy i wyślemy z posłannictwem Katriel, Alka, albo jakiegoś Krzyspa lub Baja. I oni już załatwią resztę.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 30 lip 2006, o 17:44 
Użytkownik

7z9 pisze:

może i my opracujemy jakąś metodę, żeby wyprowadzić z budżetu 20mln?

Proponuję założenie Centrum Naprawy Orentacji Seksualnej (CNOS). W przypadku naszej światłej i łaskawej koalicji powodzeniem może również cieszyć się projekt wybudowania obozów dla gejów i lesbijek, lub program rozdawania osobom homoseksualnym broni, coby sobie w łeb palneły. :|

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 31 lip 2006, o 23:33 
Mistrz
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
ale to musiałaby być jakaś katolicka metoda. Musielibyśmy łgać, o tym jak bardzo kochamy boga.... albo też my coś zaplanujemy i wyślemy z posłannictwem Katriel, Alka, albo jakiegoś Krzyspa lub Baja. I oni już załatwią resztę.

Chłopcze, czy mógłbyś wytłumaczyć mi dlaczego za moim pośrednictwem (między innymi) miałoby być to wysłane? No a nie np za Twoim choćby?

Baj

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 1 sie 2006, o 15:55 
Chłopiec
Awatar użytkownika

To chyba nie jest skomplikowane. Jako znany antyklerykal, na ktorego widok jezusy schodza z krzyzy by pobyc w saunie z wlasnie parujacej wody swieconej nie nadawalbym sie na wiarygodnego namawiacza katolików. Natomiast Ty, Baju, nie mając żadnych obajawiających się przeciwskazań ku katolikom, byłbyś w tej roli znacznie lepszy.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 1 sie 2006, o 18:02 
Mistrz
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Natomiast Ty, Baju, nie mając żadnych obajawiających się przeciwskazań ku katolikom (...)

Ale za to mając objawiające się coraz bardziej 'przeciwskazania' ku antyklerykałom...

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 1 sie 2006, o 18:47 
Chłopiec
Awatar użytkownika

No to tym bardziej! Jednak dobrze oceniłem.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 1 sie 2006, o 18:56 
Chlopiec pisze:
No to tym bardziej! Jednak dobrze oceniłem.

Więc określ jednak dokładniej jak oceniłeś, co?

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 1 sie 2006, o 19:06 
Mistrz
Awatar użytkownika

To był Baj :)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 2 sie 2006, o 19:51 
Chłopiec
Awatar użytkownika

ja pisze:
To chyba nie jest skomplikowane. Jako znany antyklerykal, na ktorego widok jezusy schodza z krzyzy by pobyc w saunie z wlasnie parujacej wody swieconej nie nadawalbym sie na wiarygodnego namawiacza katolików. Natomiast Ty, Baju, nie mając żadnych obajawiających się przeciwskazań ku katolikom, byłbyś w tej roli znacznie lepszy.

Oceniłem, że skoro forsowane przez kosciolowatych zasady Tobie nie przeszkadzają, to będziesz dobrym kandydatem do misji zdobycia Wielkich Pieniędzy z Budżetu Państwa, za pomocą odniesień do katolicyzmu. Gdybym ja o nich mówił, to od razu by się poznali, że coś jest nie tak, bo na mojej twarzy malowałoby się obrzydzenie.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 2 sie 2006, o 23:00 
Chlopiec pisze:
ja pisze:

Oceniłem, że skoro forsowane przez kosciolowatych zasady Tobie nie przeszkadzają, to będziesz dobrym kandydatem do misji zdobycia Wielkich Pieniędzy z Budżetu Państwa, za pomocą odniesień do katolicyzmu. Gdybym ja o nich mówił, to od razu by się poznali, że coś jest nie tak, bo na mojej twarzy malowałoby się obrzydzenie.

I tutaj kończę dyskusję.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 2 sie 2006, o 23:02 
Mistrz
Awatar użytkownika

To znów był ja.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 3 sie 2006, o 01:52 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Cieszę się, że udało mi się wyjaśnić niejasności :)

count your blessings now
'fore they're long gone

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]