PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 4 lip 2020, o 12:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 3 lip 2005, o 20:51 
Rusałka
Awatar użytkownika

Dziewczyna znajomego dostała pod Metrem Centrum ulotkę następującej treści:

JAZDA NA GAPĘ
to łamanie Prawa Bożego: "Nie będziesz kradł"

Od trzydziestu lat obserwuję ludzi i nadal zadziwia mnie ilość ludzi jeżdżących środkami transportu miejskiego nie kasując przy tym biletu. Młodzi czy starzy, bogaci czy biedni, kobiety, mężczyźni, studenci, biznesmeni, księża i ateiści - ludzie wszelkiego pokroju jeżdżą na gapę. Nie ma chyba nic dziwnego w tym, że tak wielu przeróżnych ludzi kradnie - w końcu wszyscy jesteśmy z natury grzesznikami. Najbardziej jednak zaskakują mnie wymówki, jakich używają grzesznicy, aby usprawiedliwić swój grzech. Oto kilka z nich:

1. NIE MAM PRACY - Powinieneś więc mieć mnóstwo czasu na spacery. Bycie bezrobotnym nie daje ci prawa do bycia złodziejem. Brak pracy nie jest przestępstwem, ale jazda bez biletu nim jest.

2. NIE MAM PIENIĘDZY - Zadziwiające ilu ludzi, którzy mają w kieszeni paczkę papierosów albo puszkę piwa w ręku, używa tej wymówki. Czy ukradli te używki, skoro nie mają pieniędzy? Tak czy inaczej, brak pieniędzy nie usprawiedliwia kradzieży. Jeśli mam same długi i żadnych pieniędzy w portfelu, to znaczy, że mogę obrabować bank?

3. WSZYSCY TO ROBIĄ - Nie, to nieprawda. Nie wszyscy. Jezus tego nie robił. Ja tego nie robię. Moja żona też nie. Wątpię, że robił to Papież. Moja mama często mi mówiła: Jeśli wszyscy skoczyliby z mostu, ty też byś to zrobił? Nie powinieneś tak postępować nawet jeśli wszyscy tak robią. Dlaczego chcesz naśladować tych, którzy czynią źle? Czy nie powinniśmy raczej chodzić za Jezusem?

4. TO TYLKO PARĘ ZŁOTYCH - No cóż, przyjacielu, jeśli to tylko parę złotych, to równie dobrze mógłbyś kupić bilet! Czy Bóg do przykazania "Nie kradnij" dodał "chyba że to tylko parę złotych"? "Kto jest wierny w małym, i w wielkim jest wierny, a kto w małym niesprawiedliwy, i w wielkim jest niesprawiedliwy" (Łk 16,10)

5. PRZECIEŻ RZĄD KRADNIE - To znaczy ludzie tacy jak ty, zatrudnieni przez rząd. Obłudniku, chętnie dostrzeżesz i potępisz innych za kradzież, ale nie widzisz, że robisz to samo. Zanim zaczniesz krytykować wyjmij najpierw belkę z własnego oka. Cudzy grzech nie zasłoni twojego grzechu. Potępiając innych za kradzież, potępiasz również siebie, bo czynisz tak samo.

6. NIKOMU NIE ROBIĘ KRZYWDY - Znowu nie masz racji. Robisz krzywdę mi i każdemu uczciwemu obywatelowi, który płaci za przejazd. My zapłaciliśmy za bilet, a ty zajmujesz nam miejsce siedzące! My musimy płacić więcej, bo ty i ludzie tobie podobni nie chcą płacić swojej części. Twoje postępowanie obraża Boga i każdego uczciwego obywatela.

Grzesznicy myślą, że skoro jazda bez biletu uszła im na sucho, to mogą również do nieba dostać się na gapę. Ale do nieba można trafić tylko z biletem. Religia, sakramenty, jałmużny to nie bilet, lecz tylko kiepskie wymówki, pod którymi chcesz ukryć swój grzech. Jezus Chrystus to edyny ważny bilet. "Kto ma Syna, ma żywot, kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota" (1Jn 5,12). Czy ty masz Syna? Przed Niebiańskim kontrolerem nie uciekniesz! Na nic się zdadzą twoje wymówki! Nie przyjmie on też łapówki w formie twoich dobrych uczynków. Zanim więc Go spotkasz, pomyśl o bileci! Możesz otrzymać go za darmo przez wiarę w Jezusa Chrystusa! "Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, ale kto nie wierzy Synowi, nie ogląda żywota, lecz gniew Boży zostaje nad nim" (Jn 3,36). Skoro Bóg już kupił ci bilet za krew własnego Syna, czy warto ryzykować jazdę na gapę? Poproś Boga już dzisiaj o życie wieczne, a będziesz mógł iść drogą do nieba z radością i bez strachu!

"Kto nie wchodzi drzwiami do owczarni, ale wchodzi inędy, ten jest złodziej
i zbójca". (Jn10,1)

"Nie kładą hańby na złodzieja, jeśliż coś ukradnie, chcąc nasycić duszę
swoję, będąc głodnym; ale gdy go zastaną, nagradza siedmiorako, albo
wszystkę majątność domu swego daje." (Prz 6,30-31)

Kościół Boży w Warszawie

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 3 lip 2005, o 21:10 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Fajne :). Żeby tylko nie było, że skoro mam bilet, to znaczy że jakiś bogobojny jestem!

count your blessings now
'fore they're long gone

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]