PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 12 gru 2019, o 01:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kinsey
Nieprzeczytany post: 31 maja 2005, o 23:13 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Korzystając z okazji taniej poniedziałkowej Luny wpadłem na film pt.: "Kinsey".
Spodziewałem się czegoś ciekawego, ale zupełnie nie wiedziałem o czym będzie. Z plakatów wynikało tylko, że ktoś pyta o seks. Nic więcej nie wiedziałem. Na początku nie byłem pewien czy film mi się spodoba, ale już po pół godziny czułem, że będzie fajny. I tak też było.
Dla niewtajemniczonych:
Film opowiada o Amerykańcu - Alfredzie Kinsey'u, który będąc profesorem od owadów, zainteresował się sprawami seksualnymi społeczeństwa, tak dotąd ukrywanymi. Po prostu miał z tym pewien problem i uznał, że na pewno wszystko da się wyjaśnić nauką i zaprzągł naukę do badania ludzkiej seksualności.
Film jest dobry na kilka sposobów.
1)Liam Neeson;
2)Mocna tematyka;
3)Dość dużo humoru;
4)Geje są tam traktowani na równi z innymi i można sobie pomóc w samoakceptacji, jak ktoś ma z tym problemy;
5)Kilka pięknych scen, dla których warto zobaczyć cały film;
6)a jak ktoś lubi, to i kilka siusiaków będzie mógł na ekranie zobaczyć.

Co do pkt 5 - jest taka scena, jak gej opowiada o tym, co mu się przytrafiło w dzieciństwie, albo inna scena, jak pod koniec filmu jedna kobieta opowiada o tym, jak mąż ją zostawił i popadła w alkoholizm. w tym drugim przypadku prawie się nie popłakałem z zakończenia.

A coż poza tym...
Generalnie film jest o seksie i to bardzo bezpośrednio. Główny bohater w sposobie wypowiadania się (a właściwie treści wypowiedzi) bardzo przypominal mi... Hrabiego :) - co może sprawić, że częśći film się nie spodoba. W ogole, zajrzałem na stronę Instytutu Kinsey'a i mają tam naprawdę dużo fajnych tekstów, artykułów i FAQów dla młodzierzy, która nie wie, czy to np normalne, że ktoś ma członka nachylonego pod kątem kilku stopni. W ogole, to jakby Hrabia to napisal, to by pewnie podobnie brzmialo... choc on by wiecej ocenial, a tam (na stronach WWW) ocenianie tez jest, ale takie zupelnie bezkrytyczne.

Tyle chciałem napisać.
Polecam tym, którzy nie mieli jeszcze okazji oglądać.
Pozdrawiam.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł: Re: Kinsey
Nieprzeczytany post: 1 cze 2005, o 01:01 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Główny bohater w sposobie wypowiadania się (a właściwie treści wypowiedzi) bardzo przypominal mi... Hrabiego :)

znaczy, co, w chamski sposób wyrażał się o swoich rozmówcach obelżywie, wyobrażając sobie jednocześnie że w ten sposób daje popis swojej porażającej wyższości intelektualnej?

Chlopiec pisze:
młodzierzy

ż

Nieprzeczytany post: 1 cze 2005, o 01:05 
Chłopiec
Awatar użytkownika

pduncz pisze:
Chlopiec pisze:
Główny bohater w sposobie wypowiadania się (a właściwie treści wypowiedzi) bardzo przypominal mi... Hrabiego :)
znaczy, co, w chamski sposób wyrażał się o swoich rozmówcach obelżywie, wyobrażając sobie jednocześnie że w ten sposób daje popis swojej porażającej wyższości intelektualnej?
Nie, to znaczy, że gadał o seksie mniej więcej tyle, co Hrabia, miał do tego identyczne chyba podejście i w podobny sposób wszystko tłumaczył. Nie było w filmie sytuacji, żeby ktoś się sprzeciwiał autorytetowi Kinseya - jedynie mówili, że jest be. Nie miał więc kogo obrażać i wykazywać swojej wyższości, toteż nie wiem czy w podobny sposób by tę czynność wykonywał.
Pduncz pisze:
Chlopiec pisze:
młodzierzy
ż
Ojej! Ale ja głupi jestem!

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 1 cze 2005, o 01:53 
Mistrz
Awatar użytkownika

Chłopiec popełnia takie błędy jak Siostra Bożenka z RM :lol: - czyżbyśmy mieli do czynienia z jakimś agentem :P

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 1 cze 2005, o 02:28 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Nie pomyślałem, ale to baardzo możliwe!
Ostatnio jeden kolega powiedział mi, że mam poglądy jak Roman Giertych i Radio Maryja. Pomyślałem sobie, że bzdura i że wcale nie prawda... ale...
2 dni temu leżąc chorym na łóżku i nie mogąc zasnąć, przerzucałem kanały tivi w poszukiwaniu czegoś, co przyspieszy mój proces zasypiania. Albo go chocby uprzyjemni.
No i trafiłem na TV TRWAM. Czesto przelaczam ten kanal i sie na nim nie zatrzymuje, ale tym razem jakies slowo musialo mnie zatrzymac. Do studia zaproszono 3 osoby. 2 panow i jedna pania. Jak zaczalem ogladac, to jakis pan gadal o autorytetach moralnych. Opowiadal, ze nie nalezy miec autorytetow i ze do kazdych wypowiedzi nalezy podchodzic merytorycznie, a nie zakladac, ze jak ktos jest wielkim autorytetem, to ma zaraz racje. Pomyslalem sobie, ze przyprowadzili czlowieka, dali mu sie wypowiedziec, a teraz go rozjada. W koncu mowil zupelnie tak, jak ja uwazam. Gdy skonczyl mowic, glos oddali siedzacej obok starszej kobiecie... ktora o dziwo zgodzila sie z przedmowca! Juz wtedy wiedzialem, ze cos sie dzieje dziwnego, bo jakby kogos do skrytykowania zapraszali, to na pewno pozostawiliby sobie wiekszosc i na pewno nie oczernialiby starszej, sympatycznie wygladajacej kobiety. Bardzo bylem zdziwiony, ze Trwam takie poglady prezentuje. Zgodzil sie z nimi takze trzeci mezczyzna i ojciec prowadzacy. Pomyslalem, ze kolega, ktory mnie od Radiow Maryja wyzywal kilka dni wczesniej mogl miec racje! Dziwne to uczucie.
Gdy juz skonczyli rozmawiac o papiezu, przeszli do gadania o polityce. Zachęcony ciekawostkami o autorytetach słuchałem dalej. O dziwo - mówili praktycznie to samo co i ja bym powiedział! Że społeczeństwo jest źle nastawione do polityków, że tam ciągle afery, że skandale, że wielkie majątki wyprowadzane ze skarbu panstwa i ze niegospodarnosc. Nie wiem jak wy, ale ja takie wrazenie o polsce odnosze z chocby codziennej lektury wiadomosci na onecie. I nawet nie przesadzali jakos, ze Giertycha trzeba wziasc, albo ze Maryja musi przyjsc czy tez jej synek i nam cos zrobic. Nic takiego! Boga tu w nic nie mieszali. Zaczalem sobie zdawac sprawe, ze ja rzeczywiscie jestem jak Radio Maryja. Tylko nie wiem jeszcze czemu jak Giertych (oby nie z wygladu).
Na koniec jednak atmosfera sie troche popsula w studiu.
Zaczeli dzwonic ludzie z i O. Prowadzacy (OP) w zaleznosci od wywolania nadchodzacego od rozmowcy (np "niech bedzie pochwalona przenajswietsza panienka", "niech bedzie pochwalony jezus chrystus") odpowiadal w ulamku sekundy odpowiednim odzewem (np "zawsze dziewica", "teraz i na wieki wiekow amen"). Nawet przy tym okiem nie mrugnał. Działało to szybciej niż mi się menu start rozwija. Ludzie na linii gadali, jakie to radio i tivi trfam jest swietne i ciagle cos o bogu, albo o datkach na radio. W kondu zadzwonil sam boss. W skrocie OR. Zaczal od standardowych regulek i dopiero po podpisie na ekranie dowiedzialem sie ze na linii jest sam OR. Zaczal zachwalac gosci w studiu, dziekowac im za przybycie, nawiazywac do dyskusji.... ale zamiast o polityce, to glownie o tych datkach na RM i o tym, jakie to RM jest biedne i ze on nic z tego nie ma dla siebie NIC NIE MA, wszystko robi dla innych, a samemu nie ma niczego!... i tak dalej. Pozniej powiedzial "dobra ta telewizja jednak jest, jak tak na nia patrze" i jeszcze kilka razy pochwalil gosci ze studia. Nastepnie sie rozlaczyl. Ja tez sie rozlaczylem, bo OR popsul mila atmosfere sensownego gadania na TV TRWAM.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 1 cze 2005, o 02:45 
Mistrz
Awatar użytkownika

[quote="Chlopiec"]Tylko nie wiem jeszcze czemu jak Giertych (oby nie z wygladu)[/quote]
no co ty - przecież Roman jest męski, wysoki i przystojny :lol:

Nieprzeczytany post: 3 cze 2005, o 11:35 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

7z9 pisze:
pduncz pisze:
znaczy, co, w chamski sposób wyrażał się o swoich rozmówcach obelżywie

syntax.

o co chodzi?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]