PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 19 mar 2024, o 08:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podyplomówka.
Nieprzeczytany post: 15 sty 2013, o 09:55 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: 23 gru 2009, o 09:47
Posty: 17
Witam, od pewnego czasu zastanawiam się nad studiami podyplomowymi. Aktualnie mam skończony tylko licencjat z informatyki. Ale od 5 lat pracuje w przemyśle elektroniczny jako programista SMT. Zarabiam kiepsko i mam problem ze znalezieniem lepszej pracy.
Zacząłem rozmyślać coraz bardziej o jakimś kierunku na politechnice. Znalazłem Projektowanie CAD/CAM i programowanie obrabiarek numerycznych CNC. Jednak cena za rok studiowania mnie powaliła 8k.
Pytanie moje do was jest takie? Czy jest sens iść na jakieś studia podyplomowe? Mam zdolności manualne, szybko się uczę i lubię pracę z maszynami.
Zastanawiam jak pracodawca patrzy na kogoś kto ma tylko licencjat a np skończone studia podyplomowe na politechnice warszawskiej?
Czy taka osoba jest bardziej godna uwagi podczas rekrutacji?

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Nieprzeczytany post: 15 sty 2013, o 10:39 
Offline
Chłopiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 mar 2004, o 00:56
Posty: 4986
Lokalizacja: Elka
mentorsct pisze:
Zacząłem rozmyślać coraz bardziej o jakimś kierunku na politechnice. Znalazłem Projektowanie CAD/CAM i programowanie obrabiarek numerycznych CNC. Jednak cena za rok studiowania mnie powaliła 8k.
Pytanie moje do was jest takie? Czy jest sens iść na jakieś studia podyplomowe? Mam zdolności manualne, szybko się uczę i lubię pracę z maszynami.
Zastanawiam jak pracodawca patrzy na kogoś kto ma tylko licencjat a np skończone studia podyplomowe na politechnice warszawskiej?
Czy taka osoba jest bardziej godna uwagi podczas rekrutacji?

Dyplom uczelni wyższej, a tym bardziej państwowej, technicznej i tak renomowanej jak PW na pewno bardzo pozytywnie wpływa na opinię pracodawcy o potencjalnym pracowniku. Tylko, że aby iść na takie specjalistyczne, płatne studia podyplomowe to ja byłbym skłonny chyba dopiero gdyby w kilku firmach, w których chciałbym się zatrudnić powiedzieli mi, że bez tych studiów mam spadać.

_________________
Chłopiec pełen magii

count your blessings now
'fore they're long gone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group