PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 22 wrz 2019, o 10:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 23 lip 2011, o 21:21 
Newbie

Witam

dostałem się na wydział inżynierii produkcji na kierunek Automatyka i robotyka. Chciałbym dowiedziec sie jakie są perspektywy pracy i czego mnie tam nauczą - interesuje mnie sterowanie maszynami, sterowniki przemysłowe, komputerowo sterowane linie produkcyjne, projektowanie, sterowanie itp

czy znajomosc takich srodowisk jak matlab, autocad, mathematica jest wymagana/uczona ?

jak z pracą po tym kierunku na tym wydziale?

---
pozdrawiam

Nieprzeczytany post: 24 lip 2011, o 00:56 
Użytkownik

Ogólnie z pracą myślę ze problemów nie będzie. Od tego są targi pracy na politechnice więc nie obawiaj się. A na resztę pytań nie znam odpowiedzi Wybacz Zygmunt-ku. A Ty Gej hetero bi? Przywitałbyś się :)

Nieprzeczytany post: 24 lip 2011, o 11:04 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Jeśli chłopak ma się naszymi radami kierować, to może by wypowiedział się ktoś kompetentny, a nie pani psycholog.
Brakuje jeszcze rad od filologa klasycznego i kogoś z AWF-u.

Czy ktoś od nas jest jest na tym kierunku i może się wypowiedzieć?

Nieprzeczytany post: 24 lip 2011, o 13:46 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

na automatyce i robotyce na elektrycznym znajomość autocada i mathlaba jest mile widziana, później najwyżej się zapytam kumpla jak jest na tym kierunku na wip.

Nieprzeczytany post: 24 lip 2011, o 13:56 
Chłopiec
Awatar użytkownika

zygmunt pisze:
dostałem się na wydział inżynierii produkcji na kierunek Automatyka i robotyka. Chciałbym dowiedziec sie jakie są perspektywy pracy i czego mnie tam nauczą - interesuje mnie sterowanie maszynami, sterowniki przemysłowe, komputerowo sterowane linie produkcyjne, projektowanie, sterowanie itp

czy znajomosc takich srodowisk jak matlab, autocad, mathematica jest wymagana/uczona ?

Ja znam wielu ludzi, którzy pracują w tej branży.
Perspektywy są o tyle dobre, że można na tym zarobić i pracy nie jest mało.
Największy problem takich pracowników to po prostu duża ilość pracy - to jeden z tych zawodów inżynierskich, gdzie standardem jest zostawanie po godzinach i kończenie projektów, bo trzeba pilnie uruchomić linię produkcyjną czy coś takiego. Więc praca męcząca, mało popularna towarzysko, ale jak ktoś to lubi, to może być satysfakcjonująca.

Wszystkich potrzebnych na studiach środowisk nauczysz się na studiach. Nie zmienia to faktu, że na studiach raczej nie nauczysz się żadnych środowisk wykorzystywanych później w realnej pracy. Tego nauczysz się dopiero na praktykach lub samodzielnie w międzyczasie, korzystając z wiedzy ze studiów jako punktu odniesienia. Będziesz się uczyć przez analogię (np. o - ta funkcja działa tak samo jak tamto coś w matlabie).

Bardzo często absolwenci takich kierunków (wydaje mi się, że szczególnie na WIP, a rzadziej na Mechatronice lub Automatyce na EITI) w pracy zawodowej pełnią funkcję inżyniera sprzedaży - tj. człowieka, który przede wszystkim ma sprzedać klientowi dane rozwiązanie, którego wykonaniem zajmie się albo ten sam inżynier sprzedaży (w ramach zespołu) albo inny zespół. Zapotrzebowanie na tego typu pracowników jest bardzo duże i dlatego łatwo znaleźć taką pracę. Niestety, z taką prawdziwą pracą inżyniera ma to mało wspólnego, choć przewaga osób z wykształceniem technicznym nad osobami z wykształceniem np. ekonomicznym jest na tym stanowisku bardzo istotna.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 24 lip 2011, o 15:42 
Emanacja Pi i Sigmy

To może ja, jako absolwent tego wydziału zabiorę głos.

zygmunt pisze:
Witam

Bardzo masz spore ambicje i to się chwali, niestety WIP jest bardzo zdziadziały i archaiczny. Jest strasznym molochem - jednym z największych wydziałów na PW.
Ale żeby nie było, czegoś tam się nauczyć da. Na sterowniki przemysłowe masz małe szanse ale automatyka przemysłowa... to już tak (choć ja skończyłem inną specjalizację więc mam jednie ograniczone pojęcie o niektórych aspektach tego czego uczą na automatach). Na cuda na kiju liczyć nie można ale jeśli się nie będziesz obijał tylko masz zamiar się uczyć to sporo się dowiesz.

Cytuj:

mathlab - się przyda, mathcad - bardzo się przyda, ale na nauczanie tego to masz marne szanse niestety.
Autocada i innych CADów (solid, proengineer) cię nauczą, choć tego uczą bardziej mechaników niż automatyków.
Cytuj:

A z tym, za moich czasów było OK, tak się składa, że spora większość znalazła pracę już pod koniec studiów. Wielu pracuje w EDC (ja też) ale ostatnio EDC się już nasyca i redukuje zatrudnienie - co będzie z 5 lat, nie wiadomo.

Nieprzeczytany post: 18 kwie 2014, o 15:48 
Newbie

Witajcie, jako że to mój pierwszy post, chciałem się przywitać z moimi pobratymcami :D
No ale do rzeczy, jestem zainteresowany tymże kierunkiem, ale wydaje mi się, że na inny wydział poza WiP nie dam rady się dostać i tu rodzi się pytanie, czy warto pchać się na Politechnikę Warszawską skoro piszecie tu o tym wydziale dość niepochlebne opinie, czy lepiej udać się do Wrocławia? Swoją drogą mam nadzieję, że ktoś nadal zagląda na to forum :P

Nieprzeczytany post: 18 kwie 2014, o 18:58 
Chłopiec
Awatar użytkownika

paparaparanoid pisze:
Witajcie, jako że to mój pierwszy post, chciałem się przywitać z moimi pobratymcami :D
No ale do rzeczy, jestem zainteresowany tymże kierunkiem, ale wydaje mi się, że na inny wydział poza WiP nie dam rady się dostać i tu rodzi się pytanie, czy warto pchać się na Politechnikę Warszawską skoro piszecie tu o tym wydziale dość niepochlebne opinie, czy lepiej udać się do Wrocławia? Swoją drogą mam nadzieję, że ktoś nadal zagląda na to forum :P

Spodziewałbym się, że we Wrocławiu będzie bardzo podobnie, jak tutaj, choć to tylko zgrubne szacunki.
Trochę osób tu zagląda, ale mało kto co pisze, bo Facebook stał się wygodniejszą formą komunikacji niż forum.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 18 kwie 2014, o 20:31 
Newbie

Nie bardzo wiedziałem do kogo się zwrócić w tej sprawie, dlatego odkopałem to forum gdzieś w google:P no nic, trudno, dzięki za odpowiedź ;)

Nieprzeczytany post: 18 kwie 2014, o 22:52 
Wiedźma jak ta lala
Awatar użytkownika

Zaglądamy :)

Problem z porównywaniem uczelni przez jest taki, że mało kto studiował ten sam kierunek na więcej niż jednej uczelni. Trudno wyciągnąć jakieś wnioski z ewentualnych odpowiedzi na tak zaadresowane pytanie.

Nieprzeczytany post: 18 kwie 2014, o 23:05 
Newbie

Tak, tak, zrozumiałem głupotę swojego pytania po odpowiedzi Chłopca, zwyczajnie nie wiem co ze sobą począć i szukałem jakichś wskazówek, póki co postaram się rozeznać wśród wrocławskiej społeczności ;)

Nieprzeczytany post: 23 kwie 2014, o 19:51 
Rusałka
Awatar użytkownika

Zapraszamy do Warszawy! :)
Wybór losowy jest tak samo dobry, jak inny.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]