PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 18 cze 2019, o 07:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kilka pytań
Nieprzeczytany post: 30 cze 2010, o 13:57 
Newbie

Witam!
Widzę, że jeśli ktoś się do Was zwróci o pomoc- to pomagacie, dlatego mam nadzieję, że i mi coś doradzicie :)
Nie jestem zadowolona z moich wyników, z tych kierunków o których myślałam, zostało mi już tylko 3-4 na które mam szansę i chciałabym się kilku rzeczy poradzić :)

Inżynieria materiałowa- czy są po tym perspektywy pracy? Gdzie mogłabym pracować? Czy jest to ciężki kierunek?

Automatyka i robotyka- widziałam, że w jednym z wątków odradzaliście- czy są po tym jakieś perspektywy pracy? Myślę o wydziałach Inż. Produkcji bądź MEiL (bo już nie ma przyjęć wspólnych z tego co u Was wyczytałam, więc może próg się zmieni- byle nie w górę :))

Mechanika i budowa maszyn- jakie są perspektywy pracy, gdzie mogłabym pracować, czy jest to praca dla kobiet? Czy bardzo ciężko się na tym kierunku utrzymać? Wydziały takie jak na aut. i robotyce.

Inżynieria środowiska- najwięcej myślę o tym kierunku, tylko czy jest po tym praca? Czytałam trochę for, i tam dużo osób mówi, że nie ma... No, ale z drugiej strony PW to dobra uczelnia, więc może po niej jednak się praca znajdzie. Czy trudno zdobyć uprawnienia?

Jest na PW organizacja (IAESTAE się nazywa, mam nadzieję, że nie pokręciłam nazwy ;))- czy ktoś wyjeżdżał na staże zagraniczne w ramach tej organizacji? Czy taki staż dużo daje? Proszę o opinie :)

I ostatnie pytanie- chciałabym dostać się do akademika- jakie są warunki przyjęcia? Bo słyszałam, że brane są pod uwagę dochody..

Każda opinia się dla mnie liczy, mam nadzieję, że coś mi poradzicie :)

Aha, i jeszcze jedno pytanie co do AiR i MiBM na MEiLu- czy są to kierunki skupiające się na samolotach, czy też innych maszynach?

Nieprzeczytany post: 30 cze 2010, o 20:58 
Emanacja Pi i Sigmy

Maturzystka pisze:
Automatyka i robotyka- widziałam, że w jednym z wątków odradzaliście- czy są po tym jakieś perspektywy pracy? Myślę o wydziałach Inż. Produkcji bądź MEiL (bo już nie ma przyjęć wspólnych z tego co u Was wyczytałam, więc może próg się zmieni- byle nie w górę :))

Mechanika i budowa maszyn- jakie są perspektywy pracy, gdzie mogłabym pracować, czy jest to praca dla kobiet? Czy bardzo ciężko się na tym kierunku utrzymać? Wydziały takie jak na aut. i robotyce.

Ostatnio się dowiedziałem że WIP stracił akredytację na II stopień AiR
Na WIP MiBR to raczej konstrukcja i technologia wytwarzania
na MEiL to jest raczej samolotowo i śilnikowo

Tak są to trudne kierunki i tak również dla kobiet. Kobiet na MEiL i WIP nie jest wiele, u mnie do końca dotrwała 1 a zaczynały 3.
Cytuj:
Jest na PW organizacja (IAESTAE się nazywa, mam nadzieję, że nie pokręciłam nazwy ;))- czy ktoś wyjeżdżał na staże zagraniczne w ramach tej organizacji? Czy taki staż dużo daje? Proszę o opinie :)
lepiej jechać na ERAZMUSa

Niezależnie który z wydziałów wybierzesz i który kierunek - praca jest i to całkiem niezła ;)

Nieprzeczytany post: 30 cze 2010, o 21:03 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Asakura pisze:
Niezależnie który z wydziałów wybierzesz i który kierunek - praca jest i to całkiem niezła ;)

Pod warunkiem, że lubisz poświęcać dużo czasu na inżynierskie sprawy, którymi np. trudno się pochwalić w nieinżynierskim towarzystwie :)

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 1 lip 2010, o 07:37 
Newbie

Dziękuję za odpowiedzi :)

No, to MEiL odpada.. Rozumiem, że automatyka i robotyka na MEiLu też czysto samolotowa?

Gdybyście mogli jeszcze napisać coś o inż. materiałowej byłabym wdzięczna :)
A po WIPie ciężko o pracę? Bo trochę słyszałam o tym wydziale, że ktoś miał problemy z pracą po tym wydziale..

Cytuj:
Cytuj:
lepiej jechać na ERAZMUSa

A mógłbyś coś więcej? :)

Cytuj:

Jak rozumiem to dotyczy też IŚ? Skłaniam się najbardziej ku tej opcji, i mam nadzieję, że mnie przyjmą :)

A jak jest z akademikami?

Nieprzeczytany post: 1 lip 2010, o 17:33 
Emanacja Pi i Sigmy

Maturzystka pisze:
A po WIPie ciężko o pracę? Bo trochę słyszałam o tym wydziale, że ktoś miał problemy z pracą po tym wydziale..
Bo na WIPie jest pełno ludzi któzy ledwo dociągają do końca - to potem jak im ktoś patrzy w dyplom z dostatecznym na koniec to go nie chcą.
Mi znalezienie pracy zajęło 10 dni.

Maturzystka pisze:
A mógłbyś coś więcej? :)

niestety nie
Maturzystka pisze:
Jak rozumiem to dotyczy też IŚ?
myślę, że tak, Maćqu?
Ja jestem z Wa-wy więc o akademikach wiem niewiele.

Nieprzeczytany post: 2 lip 2010, o 08:05 
Newbie

Dzięki za wszystko :)

Jakby ktoś miał ochotę coś dodać, to będzie mi bardzo miło :)

Nieprzeczytany post: 11 lip 2010, o 19:53 
Newbie

Hej ;)
Nie orientujecie się może ile osób z listy rezerwowej mniej więcej dostaje się na Inż. środowiska?

Nieprzeczytany post: 18 lip 2010, o 09:17 
Newbie

Hej!
To znowu ja ;)
W I turze dostałam się na MiBM na WIPa, złożyłam papiery. A teraz dostałam się na IŚ, i automatycznie mnie przenieśli, a ja zdecydowałam się jednak na MiBM.. Myślicie, że nie da się tego cofnąć? :(

A co Wy mi radzicie? Co jest lepsze dla kobiet - MiBM czy IŚ?

Nieprzeczytany post: 18 lip 2010, o 12:42 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Maturzystka pisze:
Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie, bo mamy tu zwolenników zachęcania kobiet do wykonywania czynności, które tradycyjnie NIE są kojarzone z kobietami - po to, by zrównywać sytuacje kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Jeszcze trochę popytasz, i będą chcieli z Ciebie zrobić polityka (polityczkę)... A swoją drogą, to polityka prawdopodobnie byłaby bardziej dochodowym zajęciem niż cokolwiek klasycznego dla MiBM lub IŚ.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 18 lip 2010, o 13:20 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

Chlopiec pisze:
Maturzystka pisze:
Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie, bo mamy tu zwolenników zachęcania kobiet do wykonywania czynności, które tradycyjnie NIE są kojarzone z kobietami - po to, by zrównywać sytuacje kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Jeszcze trochę popytasz, i będą chcieli z Ciebie zrobić polityka (polityczkę)... A swoją drogą, to polityka prawdopodobnie byłaby bardziej dochodowym zajęciem niż cokolwiek klasycznego dla MiBM lub IŚ.

w takiej sytuacji sądzę, że najlepszym - bo jedynym - kryterium jest tzw "statystyka"... nie da się ukryć że na IŚ dziewczyn jest bardzo dużo 8)

Nieprzeczytany post: 18 lip 2010, o 18:00 
Emanacja Pi i Sigmy

Quarrel pisze:
w takiej sytuacji sądzę, że najlepszym - bo jedynym - kryterium jest tzw "statystyka"... nie da się ukryć że na IŚ dziewczyn jest bardzo dużo 8)

tak, na WIP dziewczyn, gdy byłem na pierwszym roku, było sztuk 3 i 197 facetów
Do końca dotrwała jedna :D i 71 facetów :D

Nieprzeczytany post: 19 lip 2010, o 06:11 
Newbie

Na pierwszej liście zakwalifikowanych MiBM doliczyłam się 28 dziewczyn / 243 osoby przyjęte, więc widzę tendencję wzrostową :D
Mam nadzieję, że uda mi się jednak przenieść z powrotem na MiBM, bo słyszałam, że po tym kierunku perspektywy pracy są większe..
Dzięki za odp. ;)

Nieprzeczytany post: 20 lip 2010, o 20:00 
Emanacja Pi i Sigmy

To poniekąd prawda - po MiBM masz zwyczajnie dużo szersze, ale za to mniej specjalistyczne, wykształcenie. Co zwykle jest raczej plusem (wbrew temu co by się mogło wydawać)

Do zobaczenia za 5 lat w EDC :D

Nieprzeczytany post: 20 lip 2010, o 21:25 
Newbie

O ile uda mi się przenieść, bo sprawa jeszcze nie rozstrzygnięta- jutro dopiero mogę się czegoś dowiedzieć, także trzymajcie kciuki :)

Nieprzeczytany post: 21 lip 2010, o 13:30 
Newbie

Niestety, decyzja jest negatywna, mimo zgody obydwu dziekanów. Zostaję na IŚ.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]