PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 23 wrz 2019, o 00:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 14 kwie 2010, o 16:46 
Newbie

Mam pytanie.Czym się różni informatyka na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (EiTI) od informatyki na wydziale elektrycznym Politechniki Warszawskiej?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nieprzeczytany post: 16 kwie 2010, o 06:14 
Emanacja Pi i Sigmy

NA tyle, na ile się orientuję, pośród nas nie ma nikogo kto by był na jednym z tych kierunków...

Nieprzeczytany post: 16 kwie 2010, o 13:39 
Chłopiec
Awatar użytkownika

był, nie był...
nie ma tu nikogo, kto by był na obu. :) Ale ja miałem znajomych, którzy się przenosili pomiędzy tymi kierunkami.
Na EiTi jest trochę trudniej i bardzo możliwe, że na Elektrycznym maja trochę bardziej praktyczne podejście do informatyki.*

*Zauważyłem, że praktyczne podejście do danej dziedziny nauki zazwyczaj sprawia, że nauka czegoś jest łatwiejsza niż w przypadku gdy trzymać się kanonów teoretycznych nauki. Zapewne wynika to z wielu przyczyn, ale dwie z nich to:
- jeśli to czego się uczysz, jest ci potrzebne w tym co robisz poza nauką, uczysz się szybciej i na dłużej zapamiętujesz.
- konstrukcje teoretyczne opisujące poszczególne dziedziny nauki są dostosowane do licznych przypadków, nawet tych mało prawdopodobnych i w konsekwencji są bardziej złożone niż to co spotyka się w praktyce, a więc nauczenie się teorii wymaga większego wysiłku.

przykład: ucząc mnie o bazach danych na EiTi większość czasu poświęcono możliwym modelom baz, ich postaciom, odmianom, oraz teorii która opisującej ich struktury. Nie przekładało się to na żadną wiedzę na temat "jak zrobić bazę danych do portalu internetowego". Aby uruchomić bazę do portalu musiałem poczytał w internecie na temat dostępnych silników baz danych, przeczytać manuala wybranej bazy i zaczął sam próbować taką uruchomić. W konsekwencji z wykładów o bazach danych praktycznie nic nie pamiętam, ale potrafię stworzyć działającą bazę danych i ją oprogramować w sposób prawie wystarczający by ją komercyjnie zastosować w niedużym projekcie. Brak mi tylko dodatkowej wiedzy praktycznej, która uwzględnia konkretne mechanizmy jakie są dostępne w konkretnym silniku bazodanowym, ale tej nabiera się z czasem (choć bywa że jeszcze szybciej wiedza ta się dezaktualizuje).

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 26 kwie 2011, o 16:53 
Mistrz
Awatar użytkownika

@Asakura: I'll kill you~!, jeszcze CIĄGLE JESTEM na informatyce na elektrycznym, bój sie jak Cię tylko spotkam.

@sferis: Jest tak jak Chłopiec powiedział, na eiti podejście do informatyki jest bardziej teoretyczne, a z tego co opowiadali moi koledzy z grupy (bo mam 4 spadochroniarzy z eiti) to jako że tamten wydział jest bardziej elitarny to nie uczą cie tam czegoś od podstaw tylko zakładają że ty już to wiesz i przechodzą do zaawansowanych rzeczy związanych z danym działem.
U mnie też niekiedy jest to zakładane ale jak wykładowcy widzą że jeśli z podstawami są kłopoty to robią te podstawy.

Nieprzeczytany post: 26 kwie 2011, o 17:06 
Ciasteczkowy skrytożerca
Awatar użytkownika

kashira1919 pisze:
@Asakura: I'll kill you~!, jeszcze CIĄGLE JESTEM na informatyce na elektrycznym, bój sie jak Cię tylko spotkam.
ale co Ty się tak gorączkujesz? 8) w kwietniu 2010 byłeś już studentem?

Nieprzeczytany post: 27 kwie 2011, o 15:31 
Mistrz
Awatar użytkownika

XD ło lol fak daty mi sie sypnęły >.<"
a poza tym to sie czepiasz >.<"

Nieprzeczytany post: 27 kwie 2011, o 17:11 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Quarrel pisze:
kashira1919 pisze:
ale co Ty się tak gorączkujesz? 8) w kwietniu 2010 byłeś już studentem?

hm hm hm

wiekszość na tym forum nie było studentami w kwietniu 2010 roku.
no ale tam, ciii.

Nieprzeczytany post: 4 paź 2011, o 15:35 
Użytkownik

zdecydowanie Elektryczny

Nieprzeczytany post: 5 paź 2011, o 23:09 
Mistrz
Awatar użytkownika

ooooo informatyk z elektrycznego?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]