PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 20 wrz 2019, o 01:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 27 mar 2010, o 23:12 
Witam;
Mam pytanie dotyczące rekrutacji na kierunki inżynieria lądowa / civil engineering od 2011 roku. Chodzi mi tutaj głównie o zakładane wymagania wyników z matury. Wg kryteriów które znalazłem: http://www.spoleczniak.fora.pl/hydepark ... 6,268.html wynika iż ten kierunek wykładany w języku angielskim wymaga mniejszej ilości punktów, co wydaje mi się mało prawdopodobne.
1. Czy te dane w tabeli odzwierciedlają mniej więcej sytuację wymagań stawianych podczas rekrutacji?
2. Drugą sprawą jest czas trwania studiów. Znalazłem takie informacje: Studia I stopnia – inżynierskie 8 semestrów i studia II stopnia – magisterskie 3 semestry. Czy kierunek w języku angielskim trwa dłużej, czy też nie ma to różnicy?
3. I jakie przedmioty maturalne trzeba zdawać na ten kierunek? [różne dane mówią co innego, wszędzie jest wspomniana matematyka rozszerzona.

Pozdrawiam;

Nieprzeczytany post: 28 mar 2010, o 16:28 
Emanacja Pi i Sigmy

Odkąd pamiętam, na kierunki po angielsku było wymagane mniej punków ;) (a zdawałem 8 lat temu :D)

Nieprzeczytany post: 28 mar 2010, o 17:19 
Czarownica z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Ciekawe, czy fakt, że są (kierunki z angielskim wykładowym) płatne, ma coś z tym wspólnego… :P

Nieprzeczytany post: 28 mar 2010, o 19:09 
Czarownica nie z tej Ziemi
Awatar użytkownika

Hmmm, jako że studiuję po angielsku to się wypowiem właśnie :)

1. Rzeczywiście potrzeba DUŻO MNIEJ punktów, żeby się dostać na te kierunki. Dla przykłady w moim roczniku ostatnia osoba na Informatykę miała ok 180 punktów (na 225), a na Computer Science 40 (!!!!).
2. Myślę że jest to spowodowane przede wszystkim tym, że jest to kierunek "częściowo" płatny a po drugie, że wszyscy boją się jeżyka angielskiego, który jednak wg mnie akurat wystarczy na standardowym poziomie licealnym.
3. Na 40 osób przyjętych na pierwszy semestr (u mnie) zostało PO pierwszym semestrze 23 a po pierwszym roku 19 - tzn, że rzeczywiście jakaś weryfikacja wyników maturalnych jest :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]