PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 18 sie 2019, o 19:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany post: 23 gru 2009, o 12:50 
Użytkownik

Witam, jestem tu nowy. Na początku chciałem się przywitać ze wszystkimi :padam: Chciałem uzyskać kilka informacji na temat kierunku Inżynieria produkcji. Na co jest kładziony nacisk, jakie przedmioty są nauczane, czy ciężko się dostać na ten kierunek, jakie dokumenty są potrzebne aby rozpatrzyli moją kandydaturę itp. Obecnie skończyłem informatykę na innej uczelni i chciałem rozpocząć kolejne studia. Ale boję sie ze mogę sobie nie poradzić dlatego wolę zapytać jak na tym kierunku jest.

Nieprzeczytany post: 23 gru 2009, o 14:13 
Mistrz

Siemasz. To są zupełnie inne studia niż informatyka. Spory nacisk jest kładziony na rysunki techniczne, mechanikę, termodynamikę, fizykę. Sporo różnych projektów do narysowania. Nawet ciekawy kierunek, jeśli chcesz poznać podstawowe zasady mechaniki i dowiedzieć się co to są studia inżynierskie :) Co do dokumentów, to nie mam pojęcia.

Nieprzeczytany post: 23 gru 2009, o 15:44 
Użytkownik

Rysunki techniczne umiem robić i czytać też je. Pracowałem w pewnej firmie która zajmowałem sie przetwórstwem metalurgicznym. Projektów sie nie boję bo na geodezji robiłem ich całą masę. Jedynie z fizyki mógłbym mieć problem a raczej na pewno. Teraz pracuje jako programista smt w koreańskiej firmie i mam do czynienia tez z mechaniką maszyn itp. Ale chciałbym podnieść swoje kwalifikacje a co za tym idzie tez i kasę zeby była większa, a po takich studiach plus wiedza praktyczna to można negocjować całkiem niezłe stawki.

Nieprzeczytany post: 23 gru 2009, o 17:37 
Emanacja Pi i Sigmy

Ja skończyłem tenże wydział niedawno (aczkolwiek dawno można by powiedziec) To co się nie zmieniło - rysunki, rysunki i rysunki. Projekty. W twoim wypadku polecałbym kierunek Mechanika i Budowa Maszyn ze specjalizacją technologiczną. Więszkosć przedmiotów uda ci się ominąć bo zakładam że przyjmą cię na 2 stopień - mogą kazać ci nadrobić ale to nie trudne będzie. Ogólnie łatwe studia :D

Nieprzeczytany post: 23 gru 2009, o 21:33 
Mistrz

To prawda. Jedne z najłatwiejszych kierunków na Polibudzie. Asakura dobrze sugeruje Mechanikę i Budowę Maszyn. Jednak co do odrabiania przedmiotów, to nie jest to najłatwiejsze, szczególnie gdy pracuje się zawodowo...

EDIT: Dodatkowo pamiętaj, że kasa to nie wszystko...

Nieprzeczytany post: 15 mar 2010, o 04:28 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Cześć chłopaki, orientujecie się może czy jest ciężko się dostać na kierunek Global Production Engineering and Management i na Zarządzanie i inżynierię produkcji- studia magisterskie na WIP. Aktualnie jestem na tym samym kierunku na innej uczelni (bronię się w czerwcu) i nie wiem czy i jak ciężko jest z dostaniem się na dzienne ZIP. Będę wam wdzięczny za odpowiedź.

Nieprzeczytany post: 15 mar 2010, o 22:15 
Emanacja Pi i Sigmy

Za moich czasów nie było tego kierunku ale jeśli chodzi o WIP - to nie powinno być problemów. Tam się łatwo dostać - gorzej tam wytrzymać.

Nieprzeczytany post: 16 mar 2010, o 01:45 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Nawet mnie nie strasz :shock:. Na inny kierunek na magisterskie na PW raczej nie mam szans, bo mnie program nie puszcza, a o inżynierskich nie ma mowy bo nie zdawałem matmy na maturze tylko wstępny egzamin z matmy na uczelnie :/

Nieprzeczytany post: 16 mar 2010, o 22:24 
Emanacja Pi i Sigmy

A co ja miałbym za interes w straszeniu - mówię jak jest.

Nieprzeczytany post: 19 cze 2010, o 02:19 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Witam :D, chciałbym uzyskać kilku informacji dotyczących studiowania na WIPie oraz ogólnie na PW. Jakie są kryteria przyjęć na studia drugiego stopnia na Zarządzanie i inżynierię produkcji. Będę bardzo wdzięczny jeżeli udzieli mi ktoś informacji, czy po kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji (I st.) jest realna szansa na dostanie się na inne kierunki (II stopień) na PW, chodzi mi głównie o wydział GiK i Inżynierii środowiska.

Ostatnio zmieniony 12 lip 2010, o 14:54 przez ruskus, łącznie zmieniany 1 raz

Nieprzeczytany post: 19 cze 2010, o 05:17 
Chłopiec
Awatar użytkownika

ruskus pisze:
Będę bardzo wdzięczny...
A konkretnie jak bardzo? Bo to ryzykowne stwierdzenie, jeśli np. nie będąc homoseksualistą wydajesz takie oświadczenie na forum dla homoseksualistów. :P

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 19 cze 2010, o 15:18 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Ale wracając do mojego poprzedniego postu, będę wdzięczny jeśli ktoś kompetentny udzieli mi odpowiedzi na pytania odnośnie studiowania na PW.

Ostatnio zmieniony 12 lip 2010, o 14:56 przez ruskus, łącznie zmieniany 1 raz

Nieprzeczytany post: 19 cze 2010, o 15:52 
Chłopiec
Awatar użytkownika

ruskus pisze:
Jeśli chodzi o moją orientację to zdecydowanie preferuję płeć męską :aniol:

O! W takim razie najlepiej będzie, jak wypowie się ktoś z GiKu. Mamy tu takich. Ja niestety mogę nie mieć aktualnych informacji.

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 21 cze 2010, o 20:27 
Emanacja Pi i Sigmy

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji jak i wszytkie inne kierunki anglojęzyczne nie wymaga więcej niż B1, na prawdę, wiem, uczestniczyłem w takich wykładach i skończyłem WIP choć inną specjalizację. Na prawdę nie ma się co przejmować. Wszystkie informacjie znajdziesz na stronie wydziału.
Jeśli nie potrafisz do niej dotrzeć wprost www.wip.pw.edu.pl to moża zawsze zacząć od strony głównej www.pw.edu.pl i tam przegrzebać się do właściwego wydziału.

Dostępny jest też elektroniczny dziekanat. Alel ja studia skończyłem zanim mogłem z niego korzystać więc nie wiem jak to działa i nie pamiętam adresu. ale to znalazłem na stronie głównej wydziału:
Cytuj:
Trwają przyjęcia na stacjonarne studia II stopnia - magisterskie na kierunki:

* Automatyka i Robotyka
* Mechanika i Budowa Maszyn
* Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem :
http://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Komunika ... -2009-ROKU
oraz
http://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Studia-I ... tacjonarne

Zapisy elektroniczne do dnia 29 stycznia odbywają się na stronie:
https://rekrutacja.coi.pw.edu.pl/

Dokumenty przyjmuje Sekretarz WKR:
dr inż. Grzegorz Wróblewski
w pokoju NT311c (III piętro)
godziny przyjęć 10-14 (poniedziałek - piątek)
ale te daty to jakieś dziwne ;/

Polecam się skontaktować mailowo z dr. Wróblewskim (gwroblew@wip.pw.edu.pl) - nie bać się bo to na prawdę fajny facet i z pewnością udzieli wszelkich wyjaśnień.
W razie dalszych pytań... śmiało.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]