PWGay

Politechnika Warszawska w kolorach tęczy
Dzisiaj jest 14 gru 2019, o 21:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: MEiL
Nieprzeczytany post: 21 paź 2008, o 15:58 
Witam,
Zastanawiam sie nad podjęciem nauki na PW na wydziale MEiL. Chciałbym prosić szanownych kolegów/studentów tego kierunku o informacje na temat studiowania. Głównie interesują mnie perspektywy zawodowe po skończeniu tego kierunku. Ale oprosiłbym o nie odsyłanie mnie do strony głównej wydziału a prosiłbym o subiektywne oceny zatrudnienia. Jeśli warto podjąć tu naukę to w czym się specjalizować - co daje największe szanse na późniejszą pracę w lotnictwie a nie np przy rozbiorze ciężarówek - bo takich absolwentów też macie.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 21 paź 2008, o 18:43 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Witam,
O ile nie studiuję na MEiL, to wdziałem już wiele roczników studentów kończących studia na PW na kierunkach, które są niszowe na rynku pracy. A praca w lotnictwie nie jest w Polsce pracą łatwo dostępną, bo nie jest jej bardzo wiele - wystarczy poczytać ogłoszenia o pracę.
W moim przekonaniu największą szanse na późniejszą pracę w studiowanej dziedzinie daje konsekwentne studiowanie, kucie, a później pozostanie na uczelni jako doktorant. W końcu pracownik naukowy to też pracownik, a po wielu kolejnych latach może stać się on dobrym ekspertem od konkretnej tematyki, a do tego oczekiwać jeszcze całkiem dużego wynagrodzenia od firmy która zechce go zatrudnić.
Znacznie mniej istotne wydają mi się liczne decyzje, które należy podejmować podczas studiów, takie jak wybór specjalizacji itp. O ile niekiedy temat pracy magisterskiej jest przyczynkiem dla studenta do szukania sobie pracy zawodowej w tym samym temacie, to częściej to właśnie aktualna praca, praktyki podejmowane w czasie studiów itp, wpływają na zakres tematyczny pracy mgr.
Są też bardzo liczne przypadki, gdzie praca mgr ma się nijak do pracy zawodowej. Dzieje się tak, gdyż większość pracodawców uważa, że ludzie po studiach "niczego przydatnego nie umieją" i mają o tyle racji, że wiedza absolwenta sprowadza się do teorii i teorii stosowania metodyki, a praca zawodowa nie wymaga cytowania tej teorii ani nawet ścisłego się jej trzymania, tylko robienia tego czego się nauczyło podczas... wykonywania pracy zawodowej. Z tego względu pracodawcy rekrutują najczęściej ludzi o wykształceniu zbliżonym do wybranego zawodu. Często piszą że preferowani będą ci, którzy np. specjalizują się w konkretnej dziedzinie swojej dziedziny ale nie znaczy to że kandydat spełniający to wymaganie wygra wyścig o nową posadę. Kandydat z dobrze pasującą specjalizacją jest raczej postrzegany jako człowiek, który naprawdę interesuje się danym tematem i to jest jego plus. Jednakże może on przegrać z człowiekiem, który skończył jakiś zbliżony kierunek studiów, a który będzie wykazywał zaangażowanie, chęć pracy po godzinach, będzie się z nim miło rozmawiało, będzie przystojniejszy lub choćby przyjdzie w butach lepiej dopasowanych do garnituru.

To tyle.

A skoro już mowa o wyglądzie i takich tam, to Ty masz coś wspólnego z gejami, czy po prostu znów okazujemy się najlepszym źródłem informacji o Politechnice? :)

Pozdrawiam.

count your blessings now
'fore they're long gone

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 21 paź 2008, o 18:50 
Emanacja Pi i Sigmy

Pracę w lotnictwie = ILOT (instytut lotnictwa (al. Krakowska ileśtam))
można zdobyć kończąc MEiL lub WIP :D

Na kontrolera lotu to się po takich studiach chyba też kwalifikujesz. Doktorat - też dobry pomysł (z doświadczenia wiem, że mało płatny :>)

Tytuł:
Nieprzeczytany post: 21 paź 2008, o 22:55 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

AFAIK to kontroler lotow ma sie nijak do studiow na MEiL

to trzeba isc na specjalny kurs, a selekcja przed i po kursie jest b. ostra

a co do zatrudnienia, to ja zawsze powtarzam

skonczylem fizyke, pierwsza prace dostalem w banku a teraz jestem analitykiem biznesowym ("ho, ho, powaznei zabrzmialo") - ukonczony keirunek studiow w tym kraju, gdzie przemysl i nauka lezą (w porownaniu z innymi krajami) ma sie b. czesto nijak do wykonywanej pozniej pracy

Tytuł: Re: MEiL
Nieprzeczytany post: 4 lip 2009, o 16:56 
Newbie

Zmieniło się coś odnośnie perspektywy ukończenia MEIL-u ? Jest tutaj ktoś aktualnie tam studiujący ?

Nieprzeczytany post: 5 lip 2009, o 00:23 
Newbie

dolaczam sie do pytania, sam sie bardzo intensywnie zastanawiam nad tym wydzialem.

Wie ktos moze jak wygladaja podzialy po pierwszym roku? Jaka czesc idzie na air jaka na lotnictwo a jaka na energetyke? jezeli tam pojde to z przeswiadczeniem o energetyce i nie chcialbym przykrej niespodzianki tzn np pojscia na lotnictwo...

Nieprzeczytany post: 5 lip 2009, o 18:03 
Mistrz-Magik ;)
Awatar użytkownika

Na ile znam MEiL to muszę powiedzieć, że kadra naukowa jest w znakomitej większości (po stronie "iL") tak zadufana w sobie, że niewiele da się osiągnąć.

Mogę podpowiadać, że myśląc o "iL" należy mieć zacięcie do tego i szukać od razu kontaktów na południu kraju (Rzeszów, BBiała), bo tutaj w WAW raczej słabo z pracą w kierunku.

Duże możliwości są Niemczech, DLR ma sporo różnych ofert.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2009, o 10:56 
Newbie

Witam, wybieram się na Aerospace Engineering. Czy jest to trudny kierunek (W sumie to MEiL - raczej powinienem się zapytać "jak trudny") i czy wielu z niego odpada (na kierunku jest 30 osób, lista rezerwowa ma 20).

Nieprzeczytany post: 12 lip 2009, o 12:51 
Chłopiec
Awatar użytkownika

Niestety nie mam danych co do liczby osób, które odpadają, ale tego typu kierunek można raczej uznać za dosyć trudny, przy czym myślę że większość tych co idą na studia jakoś je kończy z pewnego rodzaju sukcesem. Ale nie martw się, nawet jakby Ci się nie udało, to idąc na PW masz szansę uczestniczyć w jedynym w swoim rodzaju w Polsce forum homoseksualistów. Na żadnej innej uczelni w tym kraju nie masz takiej możliwości. Tylko tu znajdziesz grupę podobnych sobie, którzy w razie potrzeby pomogą Ci radą oraz w inne sposoby.
Przyjdź do nas - wybierz PW!

count your blessings now
'fore they're long gone

Nieprzeczytany post: 12 lip 2009, o 16:33 
Newbie

Dobre towarzystwo to tylko uprzyjemniacz studiowania :) Wolałbym wiedzieć czy mam tak jakieś szanse bo nie chciałbym szybko "odpaść". W sumie kierunek brzmi fajnie :)

Nieprzeczytany post: 12 lip 2009, o 17:25 
Rusałka
Awatar użytkownika

Szybkość odpadania jest odwrotnie proporcjonalna do włożonej pracy w zdobywanie wiedzy na wydziale. Jak ktoś się 'postara' to z każdego wydziału po semestrze odpadnie. Brzmieniem kierunku raczej bym się nie sugerował. Poza tym Aerospace Engineering wydaje mi się że jest niedawno utworzonym kierunkiem więc ciężko jest stwierdzić na ile jest to trudny do studiowania obszar wiedzy.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2009, o 17:58 
Newbie

Nie no wiadomo - bez pracy wylatuje się szybko (zwłaszcza na politechnikach). A jak jest ogólnie na wydziale MEiL? Mocno "cisną"? Jak dużo matmy - i czy jest ona ciężka, co trzeba znać od początku (całki itp.). Z chęcią posłucham kogoś kto tam studiuje, albo kogoś kto wie jak tam jest :)

Nieprzeczytany post: 12 lip 2009, o 22:28 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

Ja na Melu nie studiowałem, jednak wiem, że jeśli tam pójdziesz musisz się przygotować na sporą ilość mechaniki, z której kiedyś dawali studentom całkiem spory wycisk, ale może się zmieniło.

Nieprzeczytany post: 12 lip 2009, o 22:47 
Newbie

Nie brzmi aż tak strasznie :) Ja się najbardziej obawiam czystej matmy - z fizyką sobie poradzę (mam nadzieje :))

Nieprzeczytany post: 14 lip 2009, o 00:52 
Emanacja Pi i Sigmy
Awatar użytkownika

fizyka? bez matematyki?! co za bluznierstwo!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]